Sözcü Plus Giriş

Bakan Turhan’dan flaş Kanal İstanbul açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Kanal İstanbul'un etüt proje işlerini tamamladıklarını belirtti. ÇED rapor onayını beklediklerini ifade eden Turhan, ÇED onayının ardından ihale ilanına çıkacaklarını bildirdi. Öte yandan Bakan Turhan, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli'nin projelendirme faaliyetlerini tamamladıklarını söyledi.

21:43 -
Bakan Turhan’dan flaş Kanal İstanbul açıklaması!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, İstanbul Havalimanı’nın taşınma sürecine ilişkin, “Taşınma işi devam ediyor. Uçuşların sayısı artıyor. Hizmet verecek olan operatörlerin taşınma işlemleri sürüyor Mart ayı içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERKanal İstanbul vergi cenneti mi olacak?Kanal İstanbul vergi cenneti mi olacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Avrasya Tüneli zammına ilişkin, “Yılda iki defa belirleniyor. Kur değişikliği nedeniyle firmalarımız bize müracaat etti. Biz de Hazine’deki arkadaşlarımızla inceliyoruz. Görevli şirketler yüksek faiz ödemekle karşı karşıya. Bunun üzerinde çalışıyoruz” dedi.

İLGİLİ HABERKanal İstanbul'a 10 yeni köprü!Kanal İstanbul'a 10 yeni köprü!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Ankara Marşandiz İstasyonu’nda meydana gelen YHT kazasına ilişkin, “Hem bakanlığımızın hem de Demiryolları’nın yürüttüğü soruşturma detaylı bir şekilde devam ediyor” dedi. İHA

Son güncelleme: android-time 22:51 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more