Sözcü Plus Giriş

İŞKUR Sağlık Bakanlığı sonuç sorgulama saati belli oldu! Sağlık Bakanlığı kura sonuçları için kritik gün!

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları için nefesler tutuldu ve sonuçların açıklanacağı an bekleniyor. Sağlık Bakanlığı yaptığı duyuru ile personel alımı kura sonuçlarının açıklanacağı saat ve tarihi belirledi. İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları bugün belli oluyor. Peki İŞKUR sağlık bakanlığı kura sonuçlarını saat kaçta açıklayacak?

11:46 -
İŞKUR Sağlık Bakanlığı sonuç sorgulama saati belli oldu! Sağlık Bakanlığı kura sonuçları için kritik gün!

Sağlık Bakanlığı kura sonuçları 15 Ocak 2019 Salı günü yani bugün belli oluyor. İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda ile münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda belirlenecek. Sağlık Bakanlığı tarafından kura sonuçlarının saat 20:00’dan sonra açıklanacağı duyuruldu. İşte İŞKUR Sağlık Bakanlığı kura sonuçları duyurusu;

“Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmelik hükümleri kapsamında ihtiyaç duyulan sürekli işçi istihdamı için İşkur üzerinden başvurular alınmıştır. Bakanlığımızca kura usulü ile yerleştirme işleminin yapılması için Kura usulune tabi taleplerden;

Bilgisayar Sistem Kurulum Bakım Onarım ve Arıza Giderme Elemanı, Biyomedikal Cihaz Teknolojileri Servis Destek Elemanı, Elektrikçi (Genel), Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Klinik Destek Elemanı (Hastane), Şoför (Yolcu Taşıma), Veri Giriş Kontrol İşletmeni ve Yardımcı Klinik Elemanı (Diş) mesleklerine ilişkin 5037 sürekli işçi alımı için İŞKUR’un gönderdiği ve talep şartlarına uyan başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınmak suretiyle münhal kadronun dört katı asil dört katı yedek noter huzurunda kura ile belirlenecektir.

Kura, 15 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar, Kura sonuçlarını aynı gün saat 20.00' den sonra https://iscisonuc.saglik.gov.tr internet adresinden öğrenebileceklerdir.”

Not: Başvuru sayısının çokluğu sebebiyle kuraya katılımcı alınmayacaktır.

KURA SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI
doktorlar-dha

BAŞVURUSU KABUL EDİLMEYECEK KİŞİLER

İlan edilen kadrolar için yapılacak sınavda başarı göstererek atanmaya hak kazanan adaylar, 4857 sayılı İş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edilecek.

Her aday, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir iş yeri (çalıştırılacağı il) ve bir meslek koluna başvuru yapabildi. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

ADAYLARA SÖZLÜ SINAV YAPILACAK

Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı birimlerindeki ilan edilen tüm kadrolara iş başvurusunda bulunanlar, il sağlık müdürlükleri tarafından sözlü sınava tabi tutulacak.

Sözlü sınav, adayların başvurdukları hizmet alanına ilişkin mesleki bilgi ve becerilerden, yürütmekle yükümlü olacakları vazifelerdeki yetkinliklerini ölçmeye yönelik ve eğitim düzeylerine uygun olarak yapılacak.

Sözlü sınavda tüm adaylar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek. Adayların atanmaya esas başarı puanı ve başarı sıralaması bu puan üzerinden tespit edilecek.

Adayların sınav yeri, sınav tarihi, sınav sonuçları, itiraz sonuçları, asıl ve yedek aday listeleri ile diğer her türlü duyurular sınavı gerçekleştirecek olan il sağlık müdürlüklerinin internet adresinde ilan edilecek.

Son güncelleme: 14:41 15.01.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more