Sözcü Plus Giriş

Bakanlıktan köprü açıklaması: Sabır ve anlayış

Ulaştırma Bakanlığı FSM'de yapılan ve İstanbullular için çileye dönüşen çalışma ile ilgili açılama yaptı. Çalışma hakkında bilgi veren Bakanlık İstanbullulardan sabır ve anlayış istedi.

13:06 -
Bakanlıktan köprü açıklaması: Sabır ve anlayış

Ulaştırma Bakanlığı tarafından bakıma alınan ve 4 şeridi kapatılan Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü İstanbul’da trafik çilesini de beraberinde getirdi. Vatandaşların, köprüde yapılan çalışma nedeniyle alternatif güzergahlara yönelmesi İstanbul’un bir çok noktasında yoğunluğa ve aksamalara neden oldu. Metrobüse yönelen yolcular sabah saatlerinde yoğunluğa neden olurken 15 Temmuz Şehirler Köprüsü’nde de araç kuyrukları oluştu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ulaştırma Bakanlığı çalışma hakkında bilgi verdikten sonra İstanbullulardan sabır ve anlayış göstermelerini istedi.

Bakanlık’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bazı basın yayın kuruluşlarında, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün yanı sıra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde de asfalt yenileme ve yol bakım – onarım çalışmalarının yapıldığı yönünde haberler yer almaktadır. Söz konusu haberlerle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün rutin bakım ve onarımı amacıyla 27 Haziran 2019 tarihinde başlayarak 17 Ağustos 2019 tarihine kadar bazı şeritler kapatılmıştır. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde ise herhangi bir çalışma bulunmamaktadır ve tüm şeritleri trafiğe açık olarak hizmet vermektedir.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde yapılan bakım onarım çalışmaları kapsamında ise köprüde bulunan mevcut asfalt kaldırılacak, çelik tabliye yüzeyi kumlanarak derzlerin onarımı gerçekleştirilecektir. 17 Ağustos'a kadar Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde Avrupa-Asya istikametindeki 4 şerit ulaşıma kapatılarak, gidiş ve gelişler 2’şer şeritten devam edecektir.
FSM Köprüsü'nde 2009 yılından bu yana bu çapta bir bakım onarım çalışması yapılmamıştır.

İstanbul ulaşımının can damarı olan FSM Köprüsü'nün güvenli, konforlu ve uzun süreli hizmet verebilmesi için yapılması zorunlu olan bakım onarım çalışmaları, okulların kapalı olduğu ve trafik akışının yoğun olmadığı söz konusu süreçte tamamlanacaktır. İstanbul trafiğindeki vatandaşlarımızın sabır ve anlayış göstermelerini umuyoruz.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more