Sözcü Plus Giriş

Balıkesir Adliyesi’nde gaz sızıntısı

Balıkesir Adliye binasında henüz bilinmeyen bir nedenle gaz sızıntısı meydana geldi. Olayda zehirlenenlerin olduğu belirtilirken şimdiye kadar 34 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Geçtiğimiz yıl benzer bir olay da İzmir Adliyesi'nde yaşanmış ve bir kişi hayatını kaybetmişti.

13:21 -

Balıkesir Adliyesi’ndeki gaz sızıntısından ilk belirlemelere göre 34 kişinin zehirlendiği belirtildi. Zehirlenenler hastaneye kaldırılırken doğalgaz akışının kesildiği Adliye binası tamamen tahliye edildi.

VALİ: SIZINTI YANGIN TÜPLERİNDEN 

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Adliye binasının zemin katında bulunan yangın tüplerinden sızan karbonmonoksit gazından şu ana kadar 34 kişinin zehirlendiğini, zehirlenenlerden dördünün durumunun ağır olduğunu belirtti.

31 KİŞİ, AYAKTA TEDAVİLERİNİN ARDINDAN TABURCU OLDU

Balıkesir Adliyesi’nde, zemin kattaki yangın tüplerinden henüz belirlenemeyen nedenle sızan gazdan zehirlenerek Balıkesir Atatürk Şehir ve Atatürk Devlet hastanelerine kaldırılan 59 kişiden 31’i, ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi. 3’ü ağır 28 kişinin ise hastanelerde tedavilerinin devam ettiği belirtildi.

Olayın ardından tahliye edilip inceleme yapılan adliyede, gaz sızıntısıyla ilgili araştırmanın devam ettiği öğrenildi.

DHA

Son güncelleme: android-time 15:33 12.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more