Sözcü Plus Giriş

Barış Pınarı Harekâtı altıncı gününde: Sözcü sıcak bölgede

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekâtı tüm hızıyla sürüyor. TSK'nın top atışlarıyla desteklediği Suriye Milli Ordusu (SMO) Resulayn'da teröristlerin büyük bölümünü temizledi. Sözcü muhabiri Tugay Saday, sıcak bölgede gelişmeleri yakından takip ediyor.

Güncellenme: 00:10, 14/10/2019

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sınır güvenliğini sağlamak ve terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve IŞİD'e karşı başlattığı Barış Pınarı Harekâtı'nda teröristlere ağır bir darbe daha indirildi. İki gün önce akşam saatlerinde Resulayn’a giren SMO birlikleri terör örgütü PKK YPG ile çatışmaya girdi. Dün de devam eden çatışmalara TSK da top atışlarıyla destek veriyor. TSK’nın desteğiyle ilerleyen SMO, alanın büyük bir bölümünü teröristlerden arındırdı. Kaçan teröristler ise Ceylanpınar’daki sivil yerleşim yerine girerek taciz ateşine devam ediyor.

İlginizi ÇekebilirTrump'tan yeni 'Barış Pınarı Harekâtı' ve yaptırım açıklamalarıTrump'tan yeni 'Barış Pınarı Harekâtı' ve yaptırım açıklamaları

TEL ABYAD'I PKK/PYD'DEN ALINDI

Öte yandan Terör örgütü PKK/YPG/PYD'nin sözde asayiş merkezi olan Tel Abyad terörist unsurlardan temizlendi. Suriye Milli Ordusu flaş bir açıklama yaptı. Suriye Milli Ordusu Sözcüsü Yusuf Hamud, “Kuvvetlerimiz Tel Abyad'ı tamamen PKK/PYD'den aldı” açıklamasında bulundu.

İlginizi ÇekebilirSon dakika... Barış Pınarı Harekâtı: ABD askerleri bir bölgeden daha çekildiSon dakika... Barış Pınarı Harekâtı: ABD askerleri bir bölgeden daha çekildi

GÜMRÜK KAPISINA SMO BAYRAĞI ÇEKİLDİ

Barış Pınarı Harekatı kapsamında Tel Abyad ilçe merkezinin tamamının YPG/PKK’lı teröristlerden temizlenmesinin ardından Suriye Milli Ordusu (SMO) askerleri tarafından ilçenin Türkiye sınırındaki gümrük kapısına SMO bayrağı çekildi.

ÖLDÜRÜLEN TERÖRİST SAYISI

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı kapsamında etkisiz hale getirilen PKK/PYD-YPG’li terörist sayısının toplam 525 olduğunu açıkladı. Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, “Başarıyla devam eden Barış Pınarı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen toplam PKK/PYD-YPG’li terörist sayısı 525 oldu” ifadelerine yer verildi.

 

Yayınlanma Tarihi:18:03,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more