Sözcü Plus Giriş

Bartın’da orman yangını! 7 ev boşaltıldı

Bartın'da, fındık bahçesinde kuruyan otlar ateşe verilirken, alevler ormanlık alana sıçradı. 7 ev tedbir amaçlı boşaltılırken, uzun uğraşlar sonucu yangın kontrol altına alındı.

19:14 -

Öğleden sonra, Bartın İnkum ile Güzelcehisar köyü arasındaki fındık bahçesinde kuruyan otlar ateşe verildi. Bir süre sonra alevler ormanlık alana sıçradı. Dumanların yükseldiğini görenler durumu Orman İşletme Müdürlüğü’ne bildirdi. Rüzgarın da etkisiyle büyüyen yangına, Orman İşletmesi’nin yanı sıra itfaiye ekipleri de müdahale etti.

EVLER BOŞALTILDI

Sarp kayalık arazide yayılan alevler İnkum’da evleri tehdit etmeye başladı. Buradaki 7 ev tedbir amaçlı boşaltıldı. Olay yerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, UMKE ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi.

Yangın sırasında bir orman işçisi dumandan etkilendi. Yangın söndürme çalışmalarını Bartın Valisi Sinan Güner ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın yerinde inceledi.

VALİ GÜNER: YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Bartın Valisi Sinan Güner, orman yangının kontrol altına alındığını belirterek, “Öğle saatlerinde Güzelcehisar köyünde bizim tasvip etmediğimiz bir yöntemle anız yakılması sonucu yangının çıktığı ihbarını aldık. Anız yakılmasıyla birlikte ormana sıçradı. İlk olarak kontrol altına almak için çaba sarfettik. Sonrasında yangın büyümeye başladı. Özel idarenin iş makineleriyle birlikte yangın yolunu açarak, alevlerin büyüdüğü yere ulaştık. Şu anda yangın kontrol altına alındı. Yer yer alevlenmeler oluyor ama sabaha kadar soğutma çalışmaları yapacağız. Yangını çıkarttığı öğrenilen vatandaşımız ekiplerimiz tarafından gözaltına alındı. Yangına Bartın, Devrek, Karabük, Safranbolu itfaiye ekipleri müdahale etti. Hepimize geçmiş olsun” dedi. DHA

Son güncelleme: 22:26 11.11.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more