Başkan Yavaş’la ilk kez başlatıldı! Öğrencilerden yoğun ilgi

Başkan Mansur Yavaş'ın seçimi kazanmasının ardından Ankara’da ilk kez başlatılan ve yaş sınırının kaldırıldığı 200 binişlik 60 TL’ye indirimli aylık abonman kart uygulamasına, öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Başkan Yavaş’la ilk kez başlatıldı! Öğrencilerden yoğun ilgi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın öğrencilere yönelik başlattığı uygulama büyük ilgi gördü. 200 binişlik 60 TL'ye indirimli aylık abonman kart uygulamasıyla yüzleri gülen öğrenciler, ANKARAKART'larına para yükleme işlemlerini Kart İşlem Merkezleri dışında kiosklar aracılığıyla yapabiliyor.

Örgün eğitim sisteminde yer alan (lise, ön lisans, lisans, lisansüstü, ikinci öğretim) tüm öğrenciler kredi kartlarını kullanarak, abonman kartlarına kiosklar sayesinde sıra beklemeden kolaylıkla yükleme yapabiliyor.

Mansur Yavaş'tan Gökçek'e 'Atatürk' manzarası İlginizi Çekebilir Mansur Yavaş'tan Gökçek'e 'Atatürk' manzarası

BÜTÇELERİ RAHATLADI

İndirimli abonman kartının ekonomik açıdan bütçesini rahatlattığını söyleyen üniversite öğrencisi Turgay Şentürk, “Bu uygulama öğrenciye güzel bir imkan sunuyor. Otobüsü çok kullandığım için az fiyata daha çok binmiş oluyorum. Teşekkür ediyorum” dedi.

Yaş kriterinin kaldırılmasından memnuniyet duyduğunu ifade eden Esma Ürün ise, “Bu uygulama öğrencileri çok sevindirdi. Ücret yüksek olduğu için aktarmalarda zorlanıyorduk. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Yavaş'tan öğrencileri sevindirecek bir karar daha İlginizi Çekebilir Yavaş'tan öğrencileri sevindirecek bir karar daha

Yabancı uyruklu üniversite öğrencisi Hayat Muhammed de bütçe dostu kartı kullandığını belirterek, “Pahalı bir uygulama olmadığı için öğrencilere yapılmış çok avantajlı bir destek” sözleriyle düşüncesini paylaştı. İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...