Sözcü Plus Giriş

Bayram dönüşü yollarda trafik terörü!

9 günlük Ramazan Bayramı tatili nedeniyle şehir dışına çıkan İstanbullular geri dönüyor. Bugün ve yarın TEM Otoyolu'nda trafiğin yoğunlaşması bekleniyor. Dönüş trafiğine bir de kendini bilmez sürücüler ekleniyor. Bu fotoğraf, dün Niğde-Ankara yolunda çekildi. Aşırı yükleme yapan bir kamyon sürücüsü hem kendi hayatını hem de trafiktekileri riske attı. Kendisinden yol isteyen sürücülere ise uzun süre yol vermemekte ısrar etmesi vatandaşı çileden çıkarttı.

Uğur ENÇ
16:27 -
Bayram dönüşü yollarda trafik terörü!

9 günlük resmi tatili fırsat bilen İstanbullular şehir dışına akraba ziyaretine ya da tatil beldelerine gitti. Bayramın bitişiyle birlikte vatandaşlar geri dönmeye başladı. Tatilden dönmeye başlayan İstanbullular şimdiden TEM Otoyolu’nda yoğunluk oluşmasına sebep oldu. Trafik yoğunluğunun bugün ve yarın artarak devam etmesi bekleniyor.

73 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla trafik yoğunluğunun başladığı 31 Mayıs Cuma gününden bu yana yurt genelinde meydana gelen trafik kazalarında 73 kişi hayatını kaybetti, 754 kişi yaralandı. Ancak her tatilde meydana gelen bu kazalardan gerekli dersler alınmadı. Kendini bilmez sürücüler halen trafikte hem kendi hem de başkalarının hayatlarını tehlikeye atmaya devam ediyor.

İLGİLİ HABERİstanbul'daki makas dehşetinde 3'ü çocuk 4 kişi öldüİstanbul'daki makas dehşetinde 3'ü çocuk 4 kişi öldü

DENETİMLER ARTIRILMIŞTI

Bunun son örneği Niğde-Ankara yolunda görüldü. Niğde Ulukışla Çiftehan Bucağı’nda yer alan Kırkgeçit’i kullanan bir kamyonun tonajının neredeyse 2 katı yükle yola çıktığı tespit edildi. Şaşkın bakışlara aldırmadan yoluna devam eden 42 ABN 342 plakalı kamyon sürücüsüyle ilgili yasal işlem yapılıp yapılmadığı bilinmiyor. Kamyon sürücüsünün, kendisinden yol isteyen diğer araç sürücülerine uzun süre yol vermemesi tepkilere neden oldu.

Son güncelleme: 15:31 11.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more