Sözcü Plus Giriş

Bayram tatili ne zaman bitiyor? Ramazan bayramı tatilinin son günü…

Ramazan bayramının sona ermesine kısa bir süre kala vatandaşlar bayram tatili ne zaman bitecek sorusuna yanıt arıyor. Çok sayıda vatandaş 3 Haziran'da başlayan bayram tatilini değerlendirerek şehir dışına gitmişti. Peki, bayram tatili ne zaman bitecek?

22:09 -
Bayram tatili ne zaman bitiyor? Ramazan bayramı tatilinin son günü…

Ramazan ayı ardından başlayan bayram 4 Haziran Salı günü itibariyle başladı. Vatandaşların bir bölümü tatil fırsatını değerlendiren dinlenmek için başka şehirlere giderken, bir bölümü ise başka şehirde yaşayan akrabalarını ziyaret etme imkanı buldu. Peki, Bayram tatili ne zaman bitecek?

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Ramazan bayramı tatil takvimi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamayla duyurulmuştu. Ramazan Bayramı tatilinin 3 Haziran Pazartesi 13.00’te başlayıp, 6 Haziran Perşembe günü sona ereceği hatırlatılan idari izin yazısında, şu ifadelere yer verilmişti:

“Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.”

Kamu kurum ve kuruluşları, 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle iş başı yapacak, kısa süre sonra yaz tatiline girecek olan okullar da aynı tarihte açılacak.

Son güncelleme: 17:35 06.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more