Sözcü Plus Giriş

Bayram tatili ne zaman bitiyor? Cuma günü okullar tatil mi?

Ramazan bayramının son gününde vatandaşlar bayram tatili ne zaman bitiyor araştırmaya başladı. Vatandaşların bir bölümü tatil fırsatını değerlendiren dinlenmek için başka şehirlere giderken, bir bölümü ise başka şehirde yaşayan akrabalarını ziyaret etme imkanı buldu. Peki, Bayram tatili ne zaman bitecek?

17:49 -
Bayram tatili ne zaman bitiyor? Cuma günü okullar tatil mi?

3 Haziran’da başlayan bayram tatilinin sonu yaklaştıkça vatandaşlar da tatilin son günü ne zaman merak ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar hafta sonlarının da araya girmesiyle birlikte 9 gün tatil yapmış yapacak. Peki, Bayram tatili ne zaman bitecek?

BAYRAM TATİLİ NE ZAMAN BİTİYOR?

Ramazan bayramı tatil takvimi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan yazılı açıklamayla duyurulmuştu. Ramazan Bayramı tatilinin 3 Haziran Pazartesi 13.00'te başlayıp, 6 Haziran Perşembe günü sona ereceği hatırlatılan idari izin yazısında, şu ifadelere yer verilmişti:

“Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür.”

Kamu kurum ve kuruluşları, 10 Haziran Pazartesi günü itibariyle iş başı yapacak, kısa süre sonra yaz tatiline girecek olan okullar da aynı tarihte açılacak.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more