Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? 2019 bekçilik sonuçları için gözler PA’da…

Binlerce kişinin başvurduğu bekçilik için adaylar sözlü sınav sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Bekçi olmak isteyen adaylar ilk olarak yazılı sınava tabi tutulmuş, ardından da fiziki yeterlilik sınavına girmişlerdi. Adaylar son olarak sözlü mülakat sınavına girdi. Peki PA (Polis Akademisi) bekçilik mülakat sonuçları için tarih verdi mi?

Bekçilik mülakat sonuçları açıklandı mı? 2019 bekçilik sonuçları için gözler PA’da…

Bekçilik mülakat sonuçları için bekleyişini sürdüren adaylar Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz duyurulmadı.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...