Sözcü Plus Giriş

Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih belli mi? Polis Akademisi sonuçlar için tarih verdi mi?

Sözlü sınava giren bekçi adayları, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak açıklamayı bekliyor. Toplam 8 bin kişinin istihdam edileceği bekçilik makamı için personel alım süreci, mülakat sonuçları açıklamasının gerçekleşmesi ile tamamlanacak. Peki 2019 Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

08:43 -
Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih belli mi? Polis Akademisi sonuçlar için tarih verdi mi?

Haftalardır sonuçların açıklanmasını bekleyen bekçi adayları, günler geçtikçe araştırmalarını arttırıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü ve Polis Akademisi Başkanlığının ortaklaşa gerçekleştirdiği bekçilik mülakat sonuçları için tarih verildi mi merak ediliyor.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more