Sözcü Plus Giriş

Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik mülakat sonuçları için heyecan dorukta…

Bekçi adayları mülakat sonuçları için uzun süredir Polis Akademisi'nden yapılacak açıklamayı bekliyor. Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ardından yeterli görünen adaylar fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulmuş, ardından da sözlü sınava girmişlerdi. Peki bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak belli mi?

10:11 -
Bekçilik sınav sonuçları açıklandı mı? Bekçilik mülakat sonuçları için heyecan dorukta…

Polis Akademisi Başkanlığı yürütülen bekçi alımı için mülakat sonuçları bekleniyor. Bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı tarih henüz duyurulmadı. Bekçilik sözlü sınavı sonuçlarını bekleyen adaylar, mülakat sonuçları ile ilgili yapılacak açıklamayı bekliyor.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Son güncelleme: 10:14 16.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more