Sözcü Plus Giriş

Bekçilik sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor! Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Bekçi adayları Ekim'de yapılan sözlü mülakat sınavlarına girdi. Şimdi gözler bekçilik mülakat sonuçlarında. Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine girmeye elverişli olduğu anlaşılanlar adaylar Türkiye’nin çeşitli yerlerine bekçi olarak atanacak. Peki bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak belli mi?

10:10 -
Bekçilik sınav sonuçları için bekleyiş sürüyor! Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

Ekim ayında mülakat stresini geride bırakan adaylar şimdi bekçilik mülakat sonuçlarının açıklanacağı günü büyük bir heyecanla bekliyorlar. Sınava giren bekçi adayları sonuçlar için her gün EGM ve PA sitelerini takip ediyor.

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more