Sözcü Plus Giriş

Bekçilik sınavına giren adayların gözü pa.edu.tr’de açıklanacak sonuçları! Bekçi alımı için sonuç günü

Geleneksel kolluk kuvvetlerinden olan bekçilik, son yıllarda gelen kanunlarla geri getirildi ve bekçi olmak isteyenler gerekli sınavlara girerek bekçilik mesleğine yeterlilikleri olduğu takdirde bekçi olabiliyor. Bekçi olma hayaliyle sınavlara başvuru yapan be kendini deneyen birçok kişi şimdi merakla bekçilik sınavı sonuçlarını araştırıyor. Bekçilik sınavı sonuçları bugün açıklanacak ancak saat kaçta açıklanacağına dair herhangi bir detay bulunmuyor. Bekçilik sınavı sonuçlarının bugün mesai saati bitimine kadar açıklanması bekleniyor...

Güncellenme: 16:40, 07/08/2019
Bekçilik sınavına giren adayların gözü pa.edu.tr’de açıklanacak sonuçları! Bekçi alımı için sonuç günü

Bekçilik sınavı geçtiğimiz haftalarda bekçi adaylarının ter döktükleri bir maraton oldu, şimdi bekçi adayları emeklerinin karşılıklarını alıp alamadıklarını görmek için sonuçları bekliyor. Bekçilik yazılı sınavı sonuçları için bekçi adayları gözünü pa.edu.tr’ye çevirdi. 2019 Bekçilik yazılı sınav sonuçları saat kaçta açıklanacak? Bekçi olabilme umuduyla sınava katılan adaylar sonuçlara kilitlendi. Sonuçların saat kaçta açıklanacağı konusunda herhangi bir açıklama yapılmasa da mesai saatleri içinde açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK SINAVI NASIL SORGULANACAK?

Sınav sonuçları ile ilgili duyuru https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ya da http://odsgm.meb.gov.tr adresinden yapılacak. 2019/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları ile ilgili detaylar açıklandığı takdirde içeriğimizde yerini alacak.

2019 BEKÇİ MAAŞLARI

Çarşı ve Mahalle Bekçisi; devlet tarafından İçişleri Bakanlığı bünyesinde 772 sayılı kanuna göre istihdam edilen, polis ve jandarma ile aynı yetkilere sahiptir. Buna göre bekçilik görevi yapan kişiler eğitim durumuna göre farklı maaşlar almaktadır.

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından 2019 bekçi maaşları şu şekilde olmuştur.

Lise mezunu olan yeni bekçiler 3970 TL, üniversite ön lisans veya lisans mezunu olan bekçiler ise 4002 TL maaş almaktadır.

Eşi çalışmayan bekçilere aylık ek ödeme olarak 248 TL verilmektedir. Eşi çalışan bekçilere ise ek maaş ödenmez. 72 aydan küçük bir çocuğu bulunan bekçilere 58 TL ek ödeme yapılmaktadır. 72 aydan büyük çocuklar için ise 29 TL ek ödeme yapılmaktadır.

bekçilik site:sozcu.com.tr ile ilgili görsel sonucu

SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?

Adaylar, sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının https://www.pa.edu.tr ve www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanmasını takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçlarının https://www.pa.edu.tr/, www.meb.gov.tr ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edildiği tarihi takip eden en geç 2 (iki) iş günü içerisinde Polis Akademisi Başkanlığına yapacaklardır. İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bildirilecektir.

Yayınlanma Tarihi:13:32,