Sözcü Plus Giriş

Bekleyiş sürüyor, gözler PA’da! Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

Bekçi adaylarının mülakat sonuçları bekleyişi sürüyor. Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi'nden henüz bir açıklama yapılmadı. Bekçilik mülakat sonuçlarının 2020 yılında açıklanması bekleniyor.

09:33 -
Bekleyiş sürüyor, gözler PA’da! Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ardından yeterli görünen adaylar bir de fiziki yeterlilik sınavına tabi tutulmuştu. Ardından da adaylar sözlü sınava tabi tutuldu. Bekçilik sözlü sınavı sonuçlarını bekleyen adaylar, mülakat sonuçları ile ilgili yapılacak açıklamayı bekliyor. Peki Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır…

BEKÇİLİK MÜLAKAT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Bekçilik mülakat sonuçlarına dair Polis Akademisi Başkanlığı tarafından herhangi resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Konuyla ilgili bilgiler netleştiği zaman haberlerimizde yer vereceğiz. Tahminlere göre sonuçların 2020 Ocak ayında açıklanması bekleniyor.

BEKÇİLİK SINAV PUANI NASIL HESAPLANIR?

Başarı puanı hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılıyor. Unutmayın yanlış cevaplar doğru cevapları etkilemeyecek.

Çarşı ve mahallelerde bekçilik görevlerini üstlenmek isteyen adaylar sınava girdi. 120 dakika süren sınavda farklı kategorilerden 100 soru soruldu. Bekçi olabilmek için en az 50 puanı yakalamak gerekiyor. Adaylar sadece doğru yaptıkları puanlar üzerinden değerlendiriliyor.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more