Sözcü Plus Giriş

Binali Yıldırım’ı güldüren ‘kabine’ sorusu

31 Mart ve 23 Haziran'daki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı olarak Ekrem İmamoğlu'na karşı iki kez seçimi kaybeden AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım Amerikan-Türk İş Geliştirme Konseyi toplantısı sonrası gazetecilere açıklama yaptı. Yıldırım bir muhabirin "Kabinede revizyon yapılacağı konuşuluyor. Sizin isminiz de Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak geçiyor" şeklindeki soruya kahkaha atarak yanıt verdi.

15:59 -

Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyince Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Başkanı Uğur Terzioğlu, eski ABD İçişleri Bakanı Ryan Zinke ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın katılımıyla İstanbul’daki bir otelde Türk Amerikan İş Geliştirme Konferansı düzenlendi. Konferansın ardından ikili görüşen Yıldırım ve Zinke, çıkışta basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

GÜLEREK YANIT VERDİ

Binali Yıldırım, bir gazetecinin “Kabine değişikliği olacağı ve Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak atanması iddiasıyla ilgili olarak” sorulan soruya gülerek yanıt verdi. Yıldırım bu soruya ilişkin “Sayın Cumhurbaşkanımız bugünlerde Ankara dışında. Hepimizin dinlenmeye ihtiyacı var ancak Cumhurbaşkanımız tatilde bile dinlenmez, orada bile çalışır. Çalışmalarını bulunduğu yerde devam ettirir. Cumhurbaşkanımızın gerek kabine konusunda, gerekse diğer konularda hangi adımları atacağını kendisi karar verecektir. Ülkemizin geleceği için milletimizin refahı için sorunların çözümü için biz bugüne kadar gayret ettik, bundan sonra da gayret edeceğiz. Pozisyonun ne olacağının önemi yok.” yorumunda bulundu.

Son güncelleme: 16:01 23.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more