Sözcü Plus Giriş

Bir gecede ‘yobaz afişler’ asıldı kaymakamlık festivali iptal etti!

Van'da düzenlenecek GezginfestVan festivali kaymakamlığın son dakikada aldığı kararla iptal edildi. Kentte festivalin duyurulmasından sonra başlatılan kampanya ile bir gecede karalama afişleri tüm kenti donattı. Resmi tatilde bulunan kaymakamlık ise festivali iptal etti.

11:19 -
Bir gecede ‘yobaz afişler’ asıldı kaymakamlık festivali iptal etti!

Van’ın Gevaş ilçesinde 20-23 Haziran tarihleri arasında ikincisi düzenlenecek Selda Bağcan, Ceza, Hayko Cepkin, Kurtalan Ekspres, Can Bonomo, Feridun Düzağaç, Duman ve bir çok ünlü müzisyen ve grubun katılacağı gençlik festivali gerçekleşmesine günler kala bir sürpriz bir kararla kaymakamlık tarafından iptal edildi.

Festivalin organizasyonu için günler öncesinden biletler satıldı, organizasyon şirketince ödemeler yapıldı ancak Van’da bir gecede bütün sokaklara festival ile ilgili karalama afişleri asılmaya başlandı. ‘Festival Tuzağına hayır’, ‘Müslüman gençliği koruyalım’, ‘Gençlik festivali mi gençliğin felaketi mi’ şeklinde yobaz mesajlarla karalama kampanyaları başlatıldı ve kaymakamlık resmi tatil gününde bir açıklama yaparak festivalin iptal edildiğini duyurdu.

KÜLÜNK’TEN KAYMAKAMA TEŞEKKÜR

İptal kararının ardından ilginç bir şekilde eski Milletvekili AKP’li Metin Külünk Sosyol medya üzerinden Gevaş kaymakamına teşekkür etti.

Son güncelleme: 13:56 07.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more