Sözcü Plus Giriş

Bir hayvan vahşeti daha! Kurşunların hedefi oldu

Silivri’de magandanın kurşunlarına hedefi olarak karnından ve omurgasında yaralanan köpek, yapılan müdahalelere rağmen felç kaldı.

21:27 -
Bir hayvan vahşeti daha! Kurşunların hedefi oldu

Silivri Kavaklı Mahallesi’nde işe giden vatandaşlar yaralı bir köpek görünce, Hayvan Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneğini (HAYKURDER) arayarak yardım istedi. Dernek üyesi veterinerler ihbarın geldiği yere giderek yaralı köpeğe müdahalede bulundu. Yaralı köpek ekipler tarafından alınarak tedavi merkezine götürüldü. Burada köpek üzerinde yapılan muayene ve tetkiklerde karın bölgesinden iki, omurgasından da bir kurşun çıkartıldı. Yapılan müdahalenin ardından köpeğin felçli kaldığı öğrenildi.

İLGİLİ HABERKöpeklere işkence eden 3 kişi gözaltına alındı!Köpeklere işkence eden 3 kişi gözaltına alındı!

HAYKURDER Başkanı Erman Paçalı yaptığı açıklamada “Yaşamının sonuna kadar felçli olarak yaşayacak. Arka iki ayağını kullanamıyor ve sürüklenerek yürüyor. Genel durumu iyi görünüyor ama insanlara güven duymakta artık zorlandığı ve ciddi bir travma yaşadığı çok belli. Küskün. Bunu tavrından, bakışlarından anlayabiliyorsunuz. Olayın gerçekleştiği yer Kavaklı’nın göbeğinde, caminin hemen karşısında, çocuk parkının yanı. Magandanın birinin hareketli hedef olarak kullandığı bu köpeğimiz artık felçli olarak devam edecek yaşamına. Ve orada sokak hayvanları, çocuklar, insanlar güvende değil artık. Bir maganda elinde silahla okulun az ilerisinde, çocuk parkının yanı başında rastgele silah ateşliyor. Bundan daha feci ne olabilir ki? Silivri Cumhuriyet Savcılığı ve Silivri Kaymakamlığı’nın faili bulacağını, konuyla ilgili soruşturma başlatacağını ümit ediyoruz” dedi. Paçalı, köpeği koruyup kollayacak hayvanseverler bulunduğu takdirde sahiplendirileceğini söyledi. İHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more