Sözcü Plus Giriş

Bir tur atacağım dedi, arabayı böyle çaldı

İstanbul’da ilginç bir hırsızlık olayı yaşandı. Bir oto hırsızı, internetten satışa çıkarılan 3 aracı alıcı kılığında inceledikten sonra “Ben araçla bir tur atacağım” diyerek araçları çaldı. Mert Muhammed Ş. Balıkesir’de yakalanırken, çalınan araçları parçaladığı belirtilen Erdinç A. da gözaltına alındı.

Tugay SADAY
16:03 -
Bir tur atacağım dedi, arabayı böyle çaldı

Mert Muhammed Ş. isimli hırsız, Murat B.'nin aracını internette gördü ve incelemek için randevu talep etti. Aracı incelemek için Murat B. ile buluşan Mert Muhammed Ş. araçla tur etmek istediğini söyleyerek aracın anahtarını alarak araca bindi. Araç sahibi Murat B. ile bir süre dolaşan Mert Muhammed Ş. Daha sonra Murat B'ye “Sen in ben bir tur daha atacağım” diyerek indirdi. Mert Muhammed Ş. araçla kaçarken, araç sahibi ise yaklaşık bir saat bekledikten sonra durumu polise bildirdi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ELE VERDİ

Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri, çevredeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Görüntülerde, şüpheli Mert Muhammed Ş.'nin aracı incelediği görülüyor. İnceledikten sonra kontak anahtarını alan Mert Muhammed Ş. araç sahibi ile araca binerek uzaklaşıyor. Takipler sonucu şüpheli Mert Muhammed Ş. Balıkesir'de gözaltına alınarak İstanbul'a getirildi.

AYNI YÖNTEMLE 3 ARAÇ ÇALMIŞ

Emniyette sorguya alınan şüphelinin 18 suçtan kaydı olduğu ortaya çıkarken, aynı yöntemle Pendik'te 24 Nisan günü Kenan A.'nın, 25 Nisan günü ise Gaziosmanpaşa'da Murat Y.'nin aracını çaldığı belirlendi. Mert Muhammed Ş. sorgusunda çaldığı araçları parçalaması için Erdinç A.'ya (47) verdiğini söylemesi üzerine harekete geçen polis Erdinç A.'yı da gözaltına aldı.
Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen 2 şüpheli de tutuklandı.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more