Sözcü Plus Giriş

Bitcoin çalan çete otomobil alırken yakayı ele verdi

Kripto para satışı yapan bir şirkette 13 milyon lira değerinde “Bitcoin” “Etherium” ve “Ripple” parasıyla otomobil alırken polislerin radarına takılan şebekeye operasyon düzenlendi. Şebeke üyelerinden birinin şirket çalışanı olduğu ortaya çıkarken, operasyonda gözaltına alınan 24 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Habip ATAM
10:50 -

Türkiye'de “Kripto para” satışı yapan en büyük şirketlerden birinin ‘şirket hesaplarındaki 13 milyonluk kripto paranın farklı cüzdanlara aktarıldığını' belirtmesi üzerine şube bilişim uzmanları çalışma başlattı. Bir milyon lira değerinde kripto para bozduran kişileri takip eden polisler, çetenin paraları çalınan şirketin çalışanı N.K. ile irtibatını tespit etti.

İLGİLİ HABERBlockchain güvenlik şirketi: Altı milyon Bitcoin kayıpBlockchain güvenlik şirketi: Altı milyon Bitcoin kayıp

24 ŞÜPHELİ

İstanbul ve 7 ayrı ilde operasyon düzenleyen polisler, baskınlarda 24 şüpheliyi gözaltına alınırken, aramalarda ise 54 bin lira para ele geçirildi. Bozdurdukları kripto paralarla otomobil ve bazı eşyalar aldıkları belirlenen çete üyelerinin araçlarına da el konuldu.

6 TUTUKLAMA

Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye gönderildi. Şüphelilerden 6'sı tutuklandı. Diğer şüphelilerden 7'si hakkında adli kontrol hükmü uygulanırken, 9 kişiye yurtdışına çıkış yasağı getirildi. Çalınan kripto paralarla ilgili ise soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Son güncelleme: android-time 11:27 13.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more