Böbreğini ihtiyaçtan 25 bin TL’ye satıyor

İstanbul'da otobüs duraklarına satılık böbrek ilanı yapıştırdı. İlanda "Acil satılık böbrek: 0- negatif, tüm tahlillerim yeni yapıldı. Maddi zorluklar ve borçtan dolayı tek böbreğim satılıktır" ifadeleri yer alıyor.

Böbreğini ihtiyaçtan 25 bin TL’ye satıyor

İstanbul'un Sultangazi İlçesi'ndeki Mescid-i Selam otobüs durağına asılı “Acil satılık böbrek” ilanı birçok kişinin dikkatini çekti. İlanındaki numarayı aradığımızda karşımıza Yücel B. çıktı. 42 yaşındaki Yücel B. son 3 aydır parklarda yaşıyor.En küçüğü 13 yaşında 3 kızı var. 2014'te eşinden ayrılınca kızlarını yetiştirme yurduna vermiş. Ancak iki kızı yakın zamanda 18 yaşını dolduracağı için yurttan ayrılacak. Yücel B. dekızlarına ev tutabilmek için çareyi böbreğini satmakta bulduğunu söyledi.

Yücel B. “Evim yok. Kimse işe almıyor. Parkta yaşıyorum. Akşamları askıdaki ekmeklerden alıyorum. Caminin suyunu kullanıyorum. Yalvardım belediyeye. Bana ‘İlan yapıştırma' dediler. Kendimi asacaktım çocuklarım gözümün önüne geldi. İnternet cafeye gittim baktım internette herkes böbreğini satıyor. Ben de satar ev tutarım düzenimi kurarım diye düşündüm” dedi. Yücel B. böbreğini satmak için bir kişiyle anlaştığını ancak sağlık heyetinin şüphelenerek işlemi iptal ettiğini de söyledi.