Sözcü Plus Giriş

Boğularak ölen ineğine sarılıp ağladı

 Rize’nin İkizdere ilçesinde hayvancılık ile uğraşan Kenan Aydın’a ait inek bir derede boğularak telef oldu. Telef olan hayvanına üzülen Aydın büyük üzüntü yaşarken, ineğine sarılarak ağladı. O anlar ise cep telefonu kamerası ile fotoğraflandı. İneğine sarılıp gözyaşı döken çiftçi Aydın için ünlü şarkıcı Haluk Levent´in başkanlığını yaptığı AHBAP, harekete geçti.

16:29 -
Boğularak ölen ineğine sarılıp ağladı

İkizdere Ovit Yaylası´nda yaşayan çiftçi Kenan Aydın, sürüden kaybolduğunu fark ettiği ineğini bulmak için çevreyi aramaya başladı. Ancak sonuç alamadı. Havanın kararmasıyla aramasını sonlandırıp köye dönen Aydın, sabah saatlerinde yeniden geldiği bölgede köylülerin de yardımıyla arama çalışmasına devam etti.

Yapılan aramada, kayıp inek, yayladan geçen ırmak içinde bulundu. Su içerken dengesini kaybederek düştüğü ırmakta boğulduğu tespit edilen ineğini gören Kenan Aydın, sarılarak, gözyaşı döktü. Köy sakinlerince cep telefonu kamerasıyla çekilen görüntüler ise sosyal medyada paylaşıldı.

AHBAP HAREKETE GEÇTİ

Pek çok sosyal medya kullanıcısının mesajlarıyla üzüntüsüne ortak olduğu Kenan Aydın için ünlü sanatçı Haluk Levent´in başkanlığını yaptığı Anadolu Halk ve Barış Platformu (AHBAP) harekete geçti. Levent, sosyal medya hesabından ‘Abimize iki inek verecek bir hayırsever bulduk’ paylaşımında bulundu. Trabzon AHBAP ekibine çağrı yapan Levent, paylaşımında “Trabzon Ahbap! Rize´ye gidelim, abimize 2 inek verecek hayırsever bulduk. Haydi çocuklar” dedi.

KAYMAKAMDAN ZİYARET

İkizdere Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan da, çiftçi Kenan Aydın´ı Ovit´teki yayla evinde ziyaret ederek, mağduriyeti için gerekenin yapılacağını söyledi.

Kenan Aydın telef olan ineğine sarılıp ağladı. Foto: DHA

İKİZDERE (Rize), (DHA)

Son güncelleme: 16:30 14.06.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more