Borçlu AKP’li belediyeden zorunlu ‘Ramazan’ tasarrufu

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin, Sayıştay raporlarına göre 699 milyon liralık borcu ile Türkiye’deki en borçlu 5 belediyeden birisi olduğunu ortaya çıkmıştı. Belediye, Ramazan’daki iftar ve halk eğlencelerini tasarruf için yapmayacak. Başkan Uğur İbrahim Altay, vatandaşa “İftar konusunda sizlerden isteğim; israf etmemeniz, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetmenizdir” çağrıda bulundu.

Borçlu AKP’li belediyeden zorunlu ‘Ramazan’ tasarrufu

Konya'da geçtiğimiz yıllardaki Ramazan ayı boyunca düzenlenen ‘100 Günde 100 Etkinlik' organizasyonlarındaki konser ve eğlencelerle (Rahmet Akşamları) ramazan ayı süresince düzenlenen iftar davetleri bu yıl yapılmayacak.
Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, israf olduğu gerekçesi ile daha önceki yıllarda yapılan bazı etkinliklerin bu yıl yapılmayacağını açıkladı. Başkan Altay, vatandaşlarında bu konuda israf etmemesi çağrısında bulundu.

Sanatçı Uğur Işılak da Konya’da konserler vermişti.

AKP'Lİ BAŞKANIN İSRAF UYARISI

Başkan Uğur İbrahim Altay, şahsi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi; “Değerli hemşerilerim, Mübarek Ramazan-ı Şerif ile ilgili birkaç hususu sizlerle paylaşmak istiyorum… Bu yıl Rahmet Akşamları etkinlikleri ve mahalle iftar programları yapmayacağız. Bu enerjimizi sosyal yardımlaşmaya ayıracağız. İftar davetleri şimdiden gelmeye başladı ama bu yıl dernek, vakıf, kurum ve özel iftar davetlerine katılamayacağım, hemşerilerimin sofralarına çat-kapı misafir olmayı planlıyorum… İftar konusunda sizlerden isteğim; israf etmemeniz, yetimi, öksüzü ve yoksulu gözetmenizdir”

450 BİN KİŞİ AĞIRLANMIŞTI

2018 yılında düzenlenen iftar davetlerinde 450 bin kişiyi ağırlayan Konya Büyükşehir Belediyesi'nde Başkan Altay, bu uygulamaları sonlandırdığını açıklarken, bu yıl sadece “Teravih Buluşmaları” kapsamında halk ile istişarelerde bulunacaklarını belirtti.