Bu hastane adamı hasta eder!

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Kalp Damar Cerrahi Merkezi'nde bir süredir asansör rezaleti yaşanıyor. 7 katlı hastanede ikisi ziyaretçi biri hasta servisi olmak üzere üç asansör var. Ziyaretçi asansörünün bir tanesinin bir haftadır arızalı olması nedeniyle aşırı yoğunluk nedeniyle ziyaretçiler 98 basamak çıkıp inmek zorunda kalıyor. Hastanede ayrıca tekerlekli sandalyelerin hastalara tahsis edilmediği ileri sürülürken bazı tekerlekli sandalyelerin zincirle bağlı olduğu gözlendi.

Bu hastane adamı hasta eder!

Bozulan asansörün bir an önce yapılmasını isteyen hasta ve yakınları hastane yönetimine tepki gösterdi. Hastanede tedavi gören kalp hastaları, “Asansör önü yoğun oluyor. Dakikalarca beklemek yerine merdivenleri kullanıyoruz. Hastane 7 kat her bir kat basamak sayısı 14 bu da 98 basamak yapar. Biz kalp hastasıyız” diyerek yaşananlara tepki gösterdi.

Hastaneye gelen ziyaretçiler 980 basamaklı merdivenden çıkıp inmek zorunda kalıyor.

SANDALYELER ZİNCİRLİ

300 yatak kapasitesi, 75 yoğun bakım ünitesi ve 7 ameliyathanesi olan hastanede tekerlekli sandalye krizi de yaşandığı öğrenildi. Kendilerine tekerlekli sandalye verilmediğini iddia eden hasta yakınları, poliklinik işlemlerini yapmak için yürümek zorunda kaldığı belirtildi. Hastanede bazı tekerlekli sandalyelerin zincirle bağlı olduğu gözlendi.

Hastanede bazı tekerlekli sandalyelerin zincirle bağlı olduğu gözlendi.