Sözcü Plus Giriş

Bursa’daki yangın 9 ayrı bölgede sürüyor

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde 9 ayrı bölgede çıkan orman yangınına 5 helikopter ve 12 arazözle müdahale ediliyor.

13:01 -

Bursa’nın Orhaneli ilçesinde çıkan orman yangını söndürmek için havadan ve karadan çalışmalar sürüyor.

Orhaneli ilçesi Çivili Mahallesi’nde saat 11.00 gibi ormanlık alanda dumanlar yükselmeye başlandı. Rüzgarın etkisiyle 6 farklı noktada başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Bölgeye ihbar üzerine 5 adet yangın söndürme helikopteri, 18 adet arazöz, AFAD ve arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Öte yandan, Orhaneli ilçesi Letafet Mahallesi’nde ikamet eden vatandaşlarda korkulu bakışlarla yangını izliyor. Rüzgarın etkili olduğu bölgede ekipler yangını kontrol altına alabilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

BURSA VALİSİ: 5 YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ BÖLGEDE

Bursa Valisi Yakup Canbolat, Çivili Mahallesi’ndeki dağlık ve ormanlık alanda 5 ayrı noktada yangın çıktığını söyledi. Canbolat, bölgeye derhal Orman Bölge Müdürlüğü, AFAD ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiğini belirterek şu bilgileri verdi:

“5 yangın söndürme helikopteri de bölgede, 2 tane daha geliyor. Şu an itibarıyla 9 ayrı bölgede yangın devam ediyor. Her türlü müdahale yapılıyor ve olayın çıkış nedeniyle ilgili de jandarma unsurlarımız her yönüyle konuyu araştırıyor. Ciddi bir müdahale yapıyoruz.”

İHA

Son güncelleme: android-time 17:06 05.08.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more