Sözcü Plus Giriş

Çanakkale’de okullar tatil mi? Resmi açıklama geldi

Kar yağışı öğrencileri sevindirdi. Çanakkale'de de bazı ilçelerde kar tatili ilan edildi. Peki Çanakkale'de bu hafta hava nasıl olacak? İşte Meteoroloji'den yapılan 5 günlük hava tahmini...

10:29 -
Çanakkale’de okullar tatil mi? Resmi açıklama geldi

Çanakkale’de hafta sonu etkisini gösteren kar yağışı beraberinde kar tatilini getirdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.  Peki Çanakkale’de hava durumu nasıl? Okullar tatil edildi mi?

ÇANAKKALE’DE OKULLAR TATİL Mİ?

Çanakkale’nin Biga ve Ayvacık ilçelerinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. Biga ve Ayvacık ilçelerinde 2 gündür aralıklarla devam eden kar yağışı etkili oldu. İlçelerin yüksek kesimlerdeki yoğun yağış nedeniyle her iki ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde tüm ilk ve orta dereceli okulların bir günlüğüne tatil edildiğini duyurdu. Meteoroloji yetkilileri, vatandaşları bölgedeki olumsuz hava koşullarına karşı tedbirli olmaları konusunda uyardı.

ÇANAKKALE HAVA DURUMU

Çanakkale’de bugün hava 4 derece ve çok bulutlu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara’nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu,nun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Muğla ve Aydın çevrelerinde yağmur şeklinde görülecek yağışların, Bugün Hakkari ve Şırnak’ın doğusunda, yarın (Salı) sabah saatlerinden itibaren Tunceli, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır’ın kuzey ve doğusu, Batman, Siirt, Muş’un batısı ile Elazığ’ın kuzey ve doğusunda yoğun kar şeklinde (20-50 cm.) olması bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan 5 günlük Çanakkale hava durumu tahmini şöyle;

canakkale-hava-durumu

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more