Sözcü Plus Giriş

Canlı yayında tabancayla intihar etti

Hayatımızı, tercihlerimizi, beğenilerimizi yönlendiren sosyal medya modern toplumun vazgeçilmezi haline geldi. Bunun yanında kitleleri yönlendirmek ya da algı oluşturmak için de zaman zaman tehlikeli bir araç haline gelebilen sosyal medya kontrol mekanizmasının devre dışı kalmasıyla vahşetlerin, katliamların canlı yayınlandığı bir platform haline geliyor. Bunun en çarpıcı örneği ise Yeni Zelanda'da camilere düzenlenen ve 49 kişinin hayatını kaybettiği saldırıydı. Cani bu korkunç anları canlı olarak Facebook'tan yayınlamıştı. Gelen tepkiler üzerine sakıncalı içerikler için bir algoritma kullanmaya başlayan Facebook'un bu konuda yeterli önlemi almadığı bir kez daha tüyler ürperten bir olayla ortaya çıktı. Aydin'in İncirliova ilçesinde yaşayan Z.Ö. (39), sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı canlı yayında yaşamına son verdi. Yaşanan son trajedi sosyal medyanın amacını ve güvenilirliğini bir kez daha tartışma konusu haline getirdi.

12:53 -
Canlı yayında tabancayla intihar etti

Olay, saat 02.30 sıralarında İstiklal Mahallesi Yalkı Deresi kenarındaki boş arazide meydana geldi. Evli ve 4 çocuk babası olan Z. Ö., sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayın sırasında intihar edeceğini söyledi. Bunun üzerine yakınları yayına katılıp, Z. Ö.’yü intihardan vazgeçirmeye çalıştı. Ancak Zeki Ö. “Herkes hakkını helal etsin. Yarın cenazemde imam, hacı, hoca asla benim bedenime dokunmasınlar” dedikten sonra yanındaki tabancayı başına dayayıp, ateşledi.

İhbar üzerine bölgeye giden polis ve sağlık ekipleri, Z. Ö.nün cansız bedenini buldu. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.

Son güncelleme: 13:43 27.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more