Sözcü Plus Giriş

Celal Ülgen’den 23 Haziran için flaş iddia!

Ünlü avukat Celal Ülgen katıldığı bir canlı yayında 23 Haziran seçimleri için çok konuşulacak bir iddiayı gündeme getirdi. Ülgen, 31 Mart Seçimleri'nde İstanbul İl Seçim Kurulu'nda görev yapan yargıçların değiştirileceğini söyledi.

21:31 -

Avukat Celal Ülgen, 31 Mart yerel seçimlerinde göre alan İstanbul İl Seçim Kurulu hakimlerinin 23 Haziran’da görev almayacaklarını öne sürdü.

Ülgen “Göreceksiniz İstanbul İl Seçim Kurulu'nu tamamen değiştirecekler. Bugün İstanbul İl Seçim Kurulu'nda görev alan yargıçlar Haziran ayında yapılacak seçimde bir tanesi bile yer almayacak. Bunu önceden görebiliyoruz. Nereden anlıyoruz çünkü bu kişilerin niyetleri kötü” diye konuştu.

İLGİLİ HABER İstanbul İl Seçim Kurulu'nda flaş değişiklik! İstanbul İl Seçim Kurulu'nda flaş değişiklik!

“İMAMOĞLU’NA VERİLEN OYLARI GASP ETTİLER”

Ülgen, “Bir taraftan da demokrasiden, oyların çalındığından söz ediyorlar. Bence çalma sözcüğünü çok fazla kullanmasınlar, yanlış bir algı yapabilir o silah kendilerine dönebilir. Bu konuda da tavsiyem var. Bu benim düşüncem ama yarın sabahtan itibaren göreceğiz hepsi gerçekleşecek. Çünkü seçimler sırasında il seçim kuruluna olağan üstü bir baskı vardı sanki sorumlusu ilçe seçim kurulları ya da il seçim kuruluymuş gibi bir hava estirdiler. İmamoğlu’na verilen oyları gasp ettiler. Eğer bir çalan kişiden söz etmek gerekirse, çalan kişi ortada açık ve net'' ifadelerini kullandı.

Son güncelleme: 08:38 04.07.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more