Sözcü Plus Giriş

Çevre illerden İstanbul’a özel ekipler sevk edildi

İstanbul Kartal'da 8 katlı bir bina çöktü. 14 dairenin bulunduğu binanın altında bir de tekstil atölyesi bulunduğu ve atölye'de 15-20 civarında çalışanın olduğu öğrenildi. Enkaz altında kaç kişinin olduğu henüz öğrenilemezken Bursa ve Sakarya’dan özel AFAD ekipleri de İstanbul’a doğru hareket etti.

17:15 -
Çevre illerden İstanbul’a özel ekipler sevk edildi

İstanbul Kartal’da Cevizli Mahallesi Sema Sokak’ta, altında bir tekstil atölyesinin bulunduğu, toplam 24 daireli 8 katlı bir bina çöktü. Gelen ilk bilgilere göre enkaz altında kalanlardan 2 kişi hayatını kaybetti.

Enkaz altında kalanlar var

Orhantepe Mahallesi Muhtarı Zeki Zağ “Bina 7 katlı 14 daireden oluşuyor. Altında bir tekstil atölyesi var. Öğrendiğimiz kadarıyla atölye boştu. Binada 10’dan fazla yaşayan var. İş saati olduğu için herkes evinde değildi.” dedi. Ancak bazı mahalle sakinleri ise emniyet güçlerine “Atölyede 15-20 kişinin çalıştığı yönünde” bilgi verdi.

Özel ekipler yola çıktı

Olayın hemen ardından İstanbul'daki arama kurtarma ekipleri bölgeye hareket ederken, Afet ve Acil Durum Başkanlığı harekete geçti. Bursa ve Sakarya'dan özel AFAD ekipleri de İstanbul'a doğru hareket etti.

Son güncelleme: 17:34 06.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more