Sözcü Plus Giriş

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, hala İstanbul seçimlerinin tartışıldığını belirterek, "Sayın Yavuz'un sözleri arasında 'kumpas', 'şaibe', 'organize işler', 'şüphe' bu tür laflar bolca serpiştirilmiş vaziyette. Sonrada 3 tane bavulla YSK'dan içeri giriyorlar. ‘Balyozla’ ilgili kumpas sadece bir bavuldu. Öyle gözüküyor ki İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul belge yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpasla karşı karşıyayız" dedi.

18:31 -

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Genel Merkez'inde bir basın toplantısı düzenledi. 31 Mart’taki seçimlerin tamamlanmasının üzerinden tam 16 günün geçtiğini hatırlatan Öztrak, “Hala İstanbul seçimlerini tartışıyoruz. İstanbul’un seçilmiş Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na milletin vermiş olduğu yetkiyi teslim etmemek amacıyla iktidar elinden geleni ardına koymuyor. Milletimiz 31 Mart gecesinden beri yapılmak istenenin farkındadır. Vicdanlarda artık bununla ilgili bir kanaat oluşmuştur. Önce Anadolu Ajansı’nın eliyle seçimleri çalmak istediler, seçimleri kaybedince de masa başında bu seçimleri nasıl çalarız onun girişimi içerisindeler. Milletin seçilmiş Belediye Başkanı'nın elinden, İstanbulluların verdiği yetkiyi alıp, ‘acaba kaçabilir miyiz' diyorlar. Bu amaçla da bugün akşam saatlerinde yeni bir girişimde daha bulundular” diye konuştu

AKP’nin YSK’ya yaptığı olağanüstü itirazı değerlendiren CHP Sözcüsü Faik Öztrak şunları kaydetti:

“Önce AA'nın eliyle seçimleri çalmak istediler, şimdi masa başında bu seçimleri nasıl çalarız girişimi içerisindeler. İstanbullunun verdiği yetkiyi kapıp kaçabilir miyiz diyorlar. Sayın Yavuz öyle şeyler söyledi ki ciddi bir algı operasyonunun başladığı ortaya çıktı” diyen Öztrak, “Öyle bir itiraz dilekçesi hazırlanmış ki ortaya karışık bir dilekçe. Bir sürü gerekçe var, biri olmazsa diğeri… Acaba bir şekilde iptal ettirebilir miyiz diye bir çaba içerisine girmişler. Balyozla ilgili kumpas sadece 1 bavuldu, İstanbul’la ilgili kumpasa 3 bavul yetmemiş. FETÖ tipi bir kumpas operasyonuyla karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERİstanbul seçim sonuçlarında son sandıklar! Mazbata için Maltepe bekleniyor... | Son dakika haberleriİstanbul seçim sonuçlarında son sandıklar! Mazbata için Maltepe bekleniyor... | Son dakika haberleri

“BAŞKA FARKLI TUTANAKLAR MI VAR”

Öztrak açıklamasına şu sözlerle devam etti;

“AKP'nin elinde, bizim elimizdeki ıslak imzalı tutanaklardan farklı tutanaklar mı var?” diye soran Öztrak, “5287 hükümlünün seçmen kütüklerindeki kaydının yanına şerh düşülmediği söyleniyor. Bu hükümlüler orada oy kullandı mı, kullanmadı mı? Partilerin aldığı oyla toplam seçmen sayısının kıyaslanması gerek. Sandık kurullarında sizin gözlemcileriniz yok muydu? Mülki idare amirleri tarafından bildiriliyor bu görevliler” dedi.

İLGİLİ HABEREkrem İmamoğlu'ndan 'bavul' göndermesi! | Son dakika haberleriEkrem İmamoğlu'ndan 'bavul' göndermesi! | Son dakika haberleri

“3 TANE BAVULLA YSK’YA GELİYORLAR”

“Sandık kurulları belirlenirken AKP’nin adamları neredeydi, neden itiraz etmemişler? Genel başkanları 280 binden fazla sandık görevlisi atadıklarını söylüyordu. Ne oldu? Neden sandık başına hakim olamadılar?” diyen CHP Sözcüsü Öztrak, “Çok önemli bir algı operasyonu yürütülmeye çalışılıyor. Şüphe, organize işler, lafları bolca serpiştirilmiş sözlerine. 3 tane bavulla YSK’dan içeri giriyorlar” dedi.

“POLİSLER OY KULLANMIŞ OLABİLİR”

“Kullanılan oyun seçmen sayısını tutmadığını söylüyorlar” diyen Öztrak, “Görevli olarak gelenler polisler oy kullanmış olabilir. Partilerin almış oldukları oylara bakmak lazım. Büyükçekmece’de hem devletin polislerine hem halka lüzumsuz yere eziyet etmişler, öyle gözüküyor. Baktığımız zaman itiraz ettikleri hususlar tutmayınca arabayı başka bir vitese takmışlar” ifadelerini kullandı

İLGİLİ HABERSon dakika: AKP'nin iddialarına CHP 10 maddelik video ile yanıt verdi!Son dakika: AKP'nin iddialarına CHP 10 maddelik video ile yanıt verdi!

“OY NAMUSTUR”

“Yarın basın toplantısı yapacaklar, biz de yapacağız” açıklamasında bulunan CHP Sözcüsü, “Bu suistimale dur diyecek olan milletin verdiği hakkı o hakkın sahibine teslim edecek olan YSK’dır. Bizlerin 2014 yılında Ankara seçimleriyle ilgili itirazlarımızı reddetmişti, şimdi bu gelen itirazların bizim itirazlarımızdan çok daha hafif olduğunu görüyoruz” dedi. Öztrak, “YSK’nın vereceği karar aslında şimdiden bellidir. İstanbul’un seçilmiş büyükşehir belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’dur. Oy namustur dokundurtmayız, kazandığımız seçimi de kimseye çaldırtmayız. İstanbul’da birleştirme tutanakları ortaya çıktıktan sonra İmamoğlu’na mazbatası verilmesi lazım. Yarın ortaya çıkar, ondan sonra da Ekrem İmamoğlu’na mazbatasının verilmesi hem hukuken hem vicdanen yapılması gereken bir şeydir” dedi.

Son güncelleme: 11:23 24.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more