CHP Lideri Kılıçdaroğlu: Amaç CHP’yi sokağa dökmekti

Ankara'nın Çubuk ilçesinde, dün katıldığı şehit cenazesinde saldırıya uğrayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sabah evinden çıkıp, Genel Merkez'e geçti. Kılıçdaroğlu, basın mensuplarına, "Gayet iyiyim" dedi.Kılıçdaroğlu saldırı için de "Planlı bir saldırıydı güvenlik önlemi yetersizdi. Amacın CHP'yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum." yorumunda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Çubuk’un Akkuzulu Mahallesi’nde dün katıldığı şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde saldırıya uğramasının ardından akşam Çankaya’daki evine gitti. Bugün sabah saatlerinde evinden çıkan Kılıçdaroğlu, kendisini bekleyen basın mensuplarına gülümsedi. Kılıçdaroğlu, bina çıkışında “Merhaba arkadaşlar. Nasılsınız, iyi misiniz?” diyerek, selamladığı gazetecilerin saldırıyla ilgili soruları üzerine “Sağ olun, gayet iyiyim” dedi. Makam aracına binen Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’ne geçti.

“AMAÇ CHP’Yİ SOKAĞA DÖKMEKTİ”

Burada gazetecilere linç girişimi ile ilgili konuşan CHP lideri  “Planlı bir saldırıydı güvenlik önlemi yetersizdi. Amacın CHP’yi sokağa dökmek olduğunu düşünüyorum. Protesto kabul edilebilir ancak bu saldırı farklı.” dedi. CHP lideri sığındığı evde yaşadıkları için ise “Emniyet müdürü, ‘kamuflajla çıkaralım’ dedi. Kabul etmedim. ‘Nasıl geldiysem öyle çıkacağım, ne demek kamuflaj ben suçlumuyum.’ dedim, ” diye konuştu.

AKAR’IN TARTIŞILAN SÖZLERİ

Kılıçdaroğlu Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın, kalabalığa yönelik yaptığı “Şu ana kadar mesajlarınızı verdiniz, tepkilerinizi gösterdiniz. Şimdi sükunetle Yener'in evine gidiyoruz annesine, babasına taziyelerimizi bildirmek üzere. Burayı boşaltıyoruz.” sözleri için ise “Hulusi Akar’a sormak lazım ifadelerini” yorumunda bulundu.

21 Nisan 2019... Utanç günü! İşte Kılıçdaroğlu saldırısında dakika dakika yaşananlar İlginizi Çekebilir 21 Nisan 2019... Utanç günü! İşte Kılıçdaroğlu saldırısında dakika dakika yaşananlar

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...