CHP araştırma heyeti: Köy dışından 15 kişi geldi…

Ankara’nın Akkuzulu köyünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik linç girişiminde sadece 9 kişi gözaltına alınırken, bunların da tamamı serbest bırakıldı. Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin parti içinde oluşturulan araştırma grubu ise yeni bulgulara ulaştı. Araştırma grubu, köy halkından olmayan 15 kişiyi tespit etti...

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik organize linç girişimi üzerine parti bünyesinde oluşturulan çalışma grubu, söz konusu saldırıya ilişkin çok detaylı bir araştırma yapıyor.Ulaşılan ilk bulgular bir rapor halinde Kılıçdaroğlu'na sunulurken, çalışma grubunun yapacağı araştırmanın daha detaylı olması ve söz konusu olaya ilişkin hiçbir noktanın karanlıkta kalmaması için 8 kişiden oluşan çalışma grubunda bütün milletvekillerinin katkıları alınacak.

Cumhuriyet’ten Mahmut Lıcalı’nın haberine göre; Çalışma grubu olayla ilgili kamera kayıtları ve fotoğrafları inceleyerek provokasyona karışan kişiler ve şüpheli görünen detayları belirledi. Çalışma grubunun ulaştığı ilk sonuçlara göre savcılığın soruşturma kapsamında tuttuğu 37 kişinin köy halkından olduğu ancak köyden olmayan yaklaşık 15 kişinin de olaya karıştığı belirlendi. Çalışma grubunun yaptığı tespitler üzerine söz konusu kişilerle ilgili video kayıtlar ve fotoğraflar savcılığa sunulurken, aralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanı olanlar da belediyeye bildirildi.