Sözcü Plus Giriş

CHP’den okullarda AKP propagandası yapılıyor iddiası!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, "Ülkemizin pek çok yerinden okullarda AKP propagandası yapıldığı haberleri geliyor. Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet ediyorum, iddialara ilişkin soruşturma açılması ve sorumluların görevden uzaklaştırılması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Güncellenme: 08:25, 18/04/2019
CHP’den okullarda AKP propagandası yapılıyor iddiası!

Karaca, yaptığı yazılı açıklamada, Denizli’deki Güney Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde AKP Güney Belediye Başkan Adayı Halil Ayhan’ın öğretmenleri bir odada toplayarak seçim propagandası yaptığını ileri sürdü.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği’nde, “Okullarda siyasi propaganda yürütülemez” maddesinin olduğunu hatırlatan Karaca, iktidarın hukuka aykırı hareket ettiğini savundu.

İlginizi ÇekebilirAKP'li Zeybekci'nin broşüründen Yunan adası çıktı!AKP'li Zeybekci'nin broşüründen Yunan adası çıktı!

Karaca, Resmi Gazete’deki Yüksek Seçim Kurulu (YSK) kararında ise “Mabetlerde, okullarda, kışla, karargah, ordugah gibi askeri bina ve tesislerle, askeri mahfillerde ve kamu hizmeti görülen diğer yerlerde kapalı yer toplantısı yapılamayacağı” ifadelerinin yer aldığını hatırlatarak, “Ülkemizin pek çok yerinden okullarda AKP propagandası yapıldığı haberleri geliyor. Milli Eğitim Bakanlığını göreve davet ediyorum, iddialara ilişkin soruşturma açılması ve sorumluların görevden uzaklaştırılması gerekiyor. Konunun takipçisi olacağım” ifadelerini kullandı. AA

Yayınlanma Tarihi:20:55,