CHP’den İçişleri Bakanı Soylu için suç duyurusu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Adliyesi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrike ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

CHP’den İçişleri Bakanı Soylu için suç duyurusu

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Ankara Adliyesi'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrike ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Özkoç yaptığı açıklamada, “CHP olarak hukuksal bir mücadele başlatıyoruz” dedi. Özkoç bundan sonra yaşanabilecek olaylar ve sorumlu olanlara karşı hukuksal zeminde mücadele edeceklerini belirtti. Özkoç ‘'Teröre kim destek veriyorsa gereğinin yapılmasını bekliyoruz'' dedi.

Özkoç, Ankara Adliyesi önündeki açıklaması sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrike ettiği” gerekçesiyle hazırlanan suç duyurusunu teslim etti. Suç duyurusunda Soylu'nun, geçen yıl yaptığı bir açıklamadaki “CHP İl başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole kabul etmeyin” sözleri hatırlatıldı.

Kılıçdaroğlu’nun Ankara-Çubuk’ta şehit cenazesinde uğradığı saldırının ardından Soylu'nun yaptığı, “CHP’nin HDP ile teması ve HDP’nin PKK ile kendisini ayırmayan politikası ortadadır. PKK tarafından şehit edilen, acının ve duygunun oluştuğu bir cenazeye Kılıçdaroğlu’nun gelişi haber verilmeliydi” açıklaması da başvuruda yer aldı.