Sözcü Plus Giriş

CHP’li adaydan o fotoğrafa açıklama: Cami değil köy konağı olarak kullanılan eski cami

Samsun'un Atakum İlçesinin CHP'li belediye başkan adayı Cemil Deveci seçim çalışmaları için gittiği mahallede bir camide toplantı yaparak oy istedi. Adayın fotoğrafı da caminin içine asıldı. Olayla ilgili açıklama yapan Deveci "Orası cami değil köy konağı olarak kullanılan eski cami" dedi. Deveci aynı yerde AKP'liler başta olmak üzere diğer siyasi parti temsilcilerinin de toplantığı yaptığını savundu.

İsmail AKDUMAN / Samsun
14:36 -
CHP’li adaydan o fotoğrafa açıklama: Cami değil köy konağı olarak kullanılan eski cami

Atakum İlçesi’nin CHP’li belediye başkan adayı Cemil Deveci, seçim çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Şenyurt Mahallesi’ne gitti.

Akşam saatlerinde mahalleye çakarlı araçla giriş yapan Deveci, meşalelerle karşılandı. Ardından mahallede bulunan eski camiye giden Deveci, burada toplanan vatandaşlarla sohbet ederek projelerini anlattı.

MASA VE SANDALYELER TAŞINDI

Ses sistemini kulanarak konuşma yapan Cemil Deveci, vatandaşlardan kendisine destek olmalarını istedi. Binaya toplantı için masa ve sandalyeler de taşındı. Toplantıya gelenler için çay ve kuru pasta ikram edilirken, bazı vatandaşlar da yerde oturdu.

SEÇİM AFİŞİ ASILDI

Deveci daha sonra da vatandaşlarla hatıra fotoğraf çektirerek ayrıldı. Binanın iç duvarlarına Deveci’nin afişlerinin asılması ise dikkat çekti. Deveci mahalleye yaptığı ziyaretin fotoğraflarını kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

CAMİ DEĞİL KÖY KONAĞI

Tartışma yaratan görüntüyle ilgili açıklama yapan Deveci “Orası cami değil köy konağı olarak kullanılan eski cami” dedi. Deveci aynı yerde AKP’liler başta olmak üzere diğer siyasi parti temsilcilerinin de toplantığı yaptığını savundu.

Deveci açıklamasında şu ifadelerde bulundu; “Mahallelinin talebi üzerine gittiğimiz ve köy konağı olarak kullanılan eski camide AKP adayı Zihni Şahin de mahalle sakinleriyle biraraya geldi. Ama nedense Zihni Bey’le ilgili böyle bir tepki gösterilmedi. Mahalleli ile buluştuğumuz yer köyün eski camisi ve bir süre önce köy konağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Mahallelinin yapılan karalamaya alet edilmesi ayıp, köyün yeni bir camisi var” diye konuştu.

İLGİLİ HABERAKP'li aday camide sofra kurup oy istediAKP'li aday camide sofra kurup oy istedi
Son güncelleme: 16:19 01.03.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more