Sözcü Plus Giriş

CHP’li aday kendine oy veremeyecek

CHP'nin Vezirhan Belde Belediye Başkan Adayı Ercan Öztürk ikameti beldede olmadığı için kendisine oy veremeyecek. Öztürk bu durumu, "Benim oy kullanmamam kaybımız değildir diye düşünüyorum. Vatandaşlardan tepki gelmez" sözleriyle değerlendirdi.

14:28 -
CHP’li aday kendine oy veremeyecek

Bilecik merkez ilçesine bağlı Vezirhan Belde Belediye Başkan Adayı CHP’li Ercan Öztürk, ikameti beldede olmadığı için kendisine oy veremeyecek.

CHP Seçim Koordinasyon Merkezinde partiye üye olanlara rozet takma töreni düzenlenerek, merkez ilçeye bağlı Bayırköy ile Vezirhan belde belediye başkan adayları tanıtıldı.

Vezirhan Belde Belediye Başkan Adayı, Bilecik TSO Meclis Üyesi Ercan Öztürk, ikametinin beldede olmaması hakkındaki söylentiler üzerine açıklamada bulundu. Öztürk, seçim çalışmalarına bugün start verdiğini anlatarak, “İddialı bir şekilde Vezirhan'a geliyoruz. Oradaki çıkan diğer partideki arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. İnşallah projelerimiz Vezirhan için güzel olacak” dedi.

“Vatandaşlardan tepki gelmez, sanmıyorum”

Öztürk, “Vezirhan’da ikametiniz bulunmadığı için oy kullanamayacaksınız. Ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki soruya şu yanıtı verdi:

“Benim orada kaydımın olup olmaması sadece bir oy değil diye düşünüyorum. Ben Vezirhan halkı için geliyorum. Bir oy kullanmasam bile kaybımız değildir diye düşünüyorum. Vatandaşlardan tepki gelmez, sanmıyorum. Ben onlar için geliyorum, onların sorunları için geliyorum. Son dakikada karar verdim bu şekilde. Zaten ikametgâhımı da oraya aldırıyorum. Orada olacağım sonuçta.”

İHA

Son güncelleme: android-time 14:29 04.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more