Sözcü Plus Giriş

CHP’li Erbay: Turizm cenneti Muğla’nın yol çilesi bitmiyor

Muğla'nın turizm açısından Türkiye’ye en büyük katma değer sağlayan illerden biri olduğunu, ancak buna rağmen gerekli altyapı hizmetlerini alamadığını söyleyen CHP’li Erbay, "Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin geldiği bu kadar önemli bir turizm merkezinde yıllardır yollar bitirilememiştir. Muğla’da bitmeyen yol çalışmaları hem vatandaşlar için hem de turistler için çileye dönmekte ve hayati tehlike oluşturmaktadır" dedi.

Sozcu.com.tr
20:26 -
CHP’li Erbay: Turizm cenneti Muğla’nın yol çilesi bitmiyor

Turizm cenneti Muğla’nın sorunları Meclis gündemine taşındı. CHP Muğla Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu üyesi Av. Burak Erbay, “Marmaris'ten Fethiye'ye kadar uzanan, Türkiye'nin en önemli turizm merkezleri için hayati öneme sahip 35 kilometrelik Gökova-Köyceğiz yolunun Döğüşbelen–Toparlar arasındaki 6 kilometrelik kısmı uzun yıldır tamamlanamamıştır” dedi.

İLGİLİ HABERCHP'li Erbay: Muğla'da çobanlarımız isyan ediyorCHP'li Erbay: Muğla'da çobanlarımız isyan ediyor

“YILLARDIR BİTİRİLEMEMİŞTİR”

“Muğla ilimiz gerek yerli gerekse yabancı turistler açısından en önemli turizm merkezlerinden birisidir” diyen Erbay, “Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turist ilimize gelmektedir. Geçen yıl 9 günlük kurban bayramı tatilinde Muğla'ya yaklaşık 10 milyon turist gelmiştir. Bu tatil döneminde ilimize yaklaşık 1.5 milyon araç girişi olmuştur. Ancak gelin görün ki Marmaris, Bodrum, Datça ile Köyceğiz, Dalaman, Fethiye gibi önemli turizm merkezlerini birbirine bağlayan tek yol olan, Dalaman Havaalanı'na ulaşım için hayati önemi bulunan Gökova-Köyceğiz yolunun yapımı yıllardır bitirilememiştir. Bu yolun Döğüşbelen–Toparlar arasında kalan kısmının yapımı sık sık kesintiye uğramakta, sürekli müteahhit değişmektedir. Toplam 6-7 kilometrelik bir yol yıllardır bitirilememesi hem vatandaşlar için hem de turistler için çile haline gelmiştir. Yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle uzun araç kuyrukları oluşmaktadır. Diğer yandan daha da önemlisi bitmeyen çalışmalar nedeniyle daraltılan ve tek şeride düşürülen bu yol kaza riskini artırmakta ve vatandaşlarımızın can güvenliğini tehlikeye atmaktadır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERCHP'li Erbay: AKP'nin yaz saati inadı öğrencilerimizin canını alıyorCHP'li Erbay: AKP'nin yaz saati inadı öğrencilerimizin canını alıyor

SORU ÖNERGESİ VERDİ

Gökova-Köyceğiz yolu ile ilgili olarak TBMM'ye bir soru önergesi veren Erbay, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan'a şu soruları yöneltti;

– Gökova – Köyceğiz arasındaki duble yolun yapımı işi neden sıklıkla durmaktadır?
– Döğüşbelen–Toparlar arasındaki 6 kilometrelik yolun yapımı neden hala bitirilememiştir?
– Bu yol şimdiye kadar kaç firmaya ihale edilmiştir?
– Bu yol için toplam ne kadar harcama yapılmıştır?
– Döğüşbelen–Toparlar arasındaki yol ne zaman bitirilecektir?
– Bu yolun yapım ihalesini alan müteahhitin ödeneği alıp kaçtığı yönündeki iddialar doğru mudur?
– Bu iddialar doğru ise bu konuyla ilgili herhangi bir soruşturma açılmış mıdır?

Son güncelleme: 20:29 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more