Sözcü Plus Giriş

CHP’li Zeybek: ‘Seçimin kaybedeni korku ve nefret dili’

CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek yerel seçimler sonrası yaptığı basın açıklamasında, seçimin kaybedeninin korku ve nefret dili olduğunu belirterek, “AKP iktidarının suni gündemine, toplumu germeye çalışan politikalarına rağmen, milletimiz bekamızın teminatı kardeşlik ve beraberlik duyguları içinde hareket ederek demokrasimize sahip çıktı” dedi.

İsmail AKIN / Antalya
10:26 -
CHP’li Zeybek: ‘Seçimin kaybedeni korku ve nefret dili’

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası bir basın açıklaması yapan CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek Seçimlerin büyük bir demokratik olgunlukla gerçekleştiğini söyleyerek, “Mücadele eden ve kazanan tüm adayları kutlarım, her şeyden önce sandıklara ve demokrasiye sahip çıkan halkımız büyük bir teşekkürü hak etmektedir” diye konuştu.

“AKP İKTİDARINA DERS VERMİŞLERDİR”

Türkiye'nin yaşadığı coğrafyada komşuları ile kıyaslandığında sağlıklı bir demokratik seçim kültürü olduğu gerçeğini belirten CHP'li Zeybek, sandıktan çıkan sonuca herkesin saygı duyması gerektiğini söyledi. Zeybek açıklamalarına şöyle konuştu, “Yaşanan ekonomik krizi ciddiye almayan AKP iktidarının günü kurtarmaya yönelik çabalarının faturası vatandaşa çıkmaktadır. Kararlı, üretime yönelik ve kamu harcamalarında israftan kaçınan bir ekonomik yaklaşımı benimsemeyen AKP'ye milli irade sandıkta ekonomik krizin faturasını kesmiştir”

Son güncelleme: 10:31 04.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more