Çiğli’nin flamingoları İstanbul’a göç ediyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran'a ertelenmesi nedeniyle özellikle Ege ve Akdeniz'de başlatılan 'İstanbullular gelme' kampanyasına İzmir'in Çiğli ilçesi de katıldı.

Çiğli’nin flamingoları İstanbul’a göç ediyor

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin tarihini 23 Haziran belirlemesinin ardından özellikle Bodrum, Datça gibi tatil ilçelerinin başlattığı kampanyaya İzmir’in Çiğli ilçesi de katıldı.

Seçim sürecinde Çiğli Kuş Cenneti ile özdeşleşen flamingolar ile farklı bir kampanya yürüten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, ‘İstanbullular Gelme’ kampanyasına kuş cennetindeki flamingolar ile katıldı. Çiğli Belediyesi’nden yapılan paylaşımda ’23 Haziran 2019’da 1 günlüğüne İstanbul’a göç ediyoruz’ denildi. Sosyal medyada ses getiren paylaşımda, ’24 Haziran’da dönecekler sonra herkesi bekleriz çünkü eminiz ki 24 Haziran’dan sonra #herŞeyÇokGüzelOlacak’ mesajı da paylaşıldı.

Ayrıca Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İstanbul seçiminin olduğu gün maddi durumu olmayan seçmenler için biri Anadolu Yakası diğeri Avrupa Yakası olmak üzere iki otobüs kaldıracaklarını açıkladı.