Sözcü Plus Giriş

‘Çocuklar karla oynasın’ dedi…

Kahramanmaraş'ta çocuklar oynasın diye hergün dağdan kar getiren Mustafa Uludağ, kış gününde insanların içini ısıttı. Uludağ aracına doldurduğu karları çocuk parkına getirdikten sonra, "Çocuklar mutlu olunca, bende oluyorum" dedi.

13:21 -

Kahramanmaraş’ta yaşayan Mustafa Uludağ, iş yerinin Ahir Dağ'da bulunması nedeniyle her gün dağa çıkıyor. Uludağ, şehir merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Ahir Dağı'ndan gelirken de çocuklar için kar getiriyor. Pikabının arkasına doldurduğu karı çevredeki parklara bırakan Uludağ’ın tek beklentisi ise çocukların karla oynayarak iyi vakit geçirmesi.

Uludağ, parka dökülen kar sayesinde çocukların sevinç yaşadığını bundan da kendisinin mutlu olduğunu söyledi. Foto: İHA

‘ÇOCUKLAR SEVİNİYOR, BEN MUTLU OLUYORUM’

Uludağ, parka dökülen kar sayesinde çocukların sevinç yaşadığını bundan da kendisinin mutlu olduğunu söyledi. Uludağ, “Akdeniz'in doğusunda yer alan Kahramanmaraş'ın şehir merkezine rakım nedeniyle kar düşmesi biraz zor oluyor” ifadesini kullandı.

Uludağ, ” Çocuklar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Bazı insanlar da karsambaç yaparak yiyor” diye konuşu.

Ahir Dağı’nda lapa lapa kar yağdığını söyleyen Uludağ, “Oradan gelirken genellikle kar getiriyorum, parklara bahçelere bırakıyorum. Çocukların da hoşuna gidiyor ve kar ile oynuyor. Çocuklar mutlu olunca bende mutlu oluyorum. Bazı insanlar da karsambaç yaparak yiyor” diye konuşu. (İHA)

Son güncelleme: 13:37 29.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more