Sözcü Plus Giriş

‘Çorbacı pilot’ servise drone ile çıkıyor…

İstanbul Beşiktaş’ta "pilot murat" lakaplı lokanta sahibi, soğuk havada müşterilerinin siparişlerini drone ile gönderiyor...

12:05 -

İstanbul Beşiktaş'ta dedesinin miras bıraktığı tariflerle 15 çeşit çorba yapan “pilot murat” lakaplı lokanta sahibi Murat Gariboğlu, servis ağına drone ekleyerek teknolojiye ayak uydurdu. Türkiye'de bir ilki gerçekleştiren lokantada soğuk havada çorba siparişi veren müşterilerine drone ile servis yapmaya başladı.

Murat Garipoğlu, 2017 yılında faaliyete başladıklarını ve siparişlerin geç gittiği zaman müşterilerden şikayet alınması üzerine teknolojiyi de kullanarak drone ile çorba servisi yaptıklarını söyledi. Foto: İHA

2017 yılında Beşiktaş'ta bir lokanta açan Gariboğlu, Almanya’da gurbetçilik yapana ancak istediği lezzetleri bulamayınca Türkiye’ye kesin dönüş yapan dedesinin miras bıraktığı tariflerle çorba yapıyor. Osmanlı döneminden kalma 15 çeşit çorbayı müşterilerine sunan Garipoğlu, servis ağına drone da katarak teknolojiye ayak uyduruyor. Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Gariboğlu, soğuk havada çorba siparişlerini müşteriye drone ile gönderiyor.

‘TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİM’

2017 yılında faaliyete başladıklarını, siparişlerin bazen geç gittiği zaman müşterilerden şikayet alınması üzerine teknolojiyi de kullanarak drone ile çorba servisi yaptıklarını söyleyen Murat Garipoğlu, “Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek, Beşiktaş'ta ve komşu ilçelerimize drone ile çorba gönderiyoruz. Paketimiz hem daha çabuk ve sıcak gidiyor” ifadelerini kullandı. (İHA)

Son güncelleme: 12:21 31.12.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more