Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye IMF defterini kapatmıştır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AKP grubunda yaptığı konuşmada, "CHP ülkemizin IMF'ye gideceğini söyleyerek alçak bir yalanın peşine düştüler, Türkiye 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır." dedi.

11:58 -

Erdoğan özetle şunları kaydetti:

“AK Parti’de parti  içi yarış bir demokrasi yarışıdır. AK Parti’nin bir başka özelliği de seçimden seçime değil milletle her gün beraber olan bir parti olmasıdır. Ülkemizin en kritik dönemini yaşadığı süreçte tek vatan tek millet tek devlet ilkesinde buluşan herkesle yol yürümeye hazırız.

Mahalli seçimleri atlattıktan sonra önümüzde kesintisiz 4.5 yıllık bir süreç olacak. Geçtiğimiz 16 yılda ülkemize sınıf atlattık. Şimdi hedef Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokmaktır. Kampanyamızın ana fikrini milletimizin gönlüne girmek oluşturuyor.

Şehir planları hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak. Altyapı sorunları tüm şehirlerde çözülecek.

İstanbulumuzda Küçük Armutlu berbat. Bu tür yerlerde terör yaygınlaşıyor. Biz bunlara fırsat veremeyiz. Şehirlerimiz kendi hikayelerine uygun halde geliştirilecek. Akıllı şehirler. Çevreye saygılı şehirler ile tabiatta canlı ve cansız tüm varlıklarla uyum gerçekleştirilecek. Yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacak.

Özellikle TOKİ başta olmak üzere yatay şehirleşme anlayışı ile tarihimizi medeniyetimizi anlatacak. Halkla birlikte yönetimi ilkesi ile şehirle ilgili önemli kararlar orada yaşayanlar ile beraber alınacak. Belediyelerin kaynakları doğru ve açık şekilde kullanılacak. Kupon yerleri sömürmekle değil, kendisindeki değerle bir defa alıcısını da bulacak. Çocukların ordaki millet kıraathanesiyle buralar değer üretir hale gelecek. Şimdiden ülkemize hayırlı  olmasını diliyorum.

Artık süreç kısalıyor, 55 günümüz var. Tüm teşkilatlarımız sokakta halkımıza bunları enine boyuna anlatmalı. 94 ruhunu anlatacağız. Biz belediyecilikte 94’te nasıl bir devrim gerçekleştirdik. Hayal değil gerçekleri anlatacağız. Yaptıklarımızla konuşacağız.

Ekonomide Ak Parti iktidarlarının nasıl bir başarı çıkardıkları ortada. Milletimizin başta gelen sıkıntıları arasında ekonomik sıkıntıların geldiğini biliyoruz. Bu ekonomik dalgalanma ülkemizin kendi iç dinamiklerinden değil, Türkiye bir ekonomik saldıraya mariz kalmıştır ve kısa sürede bu saldırıyı etkisiz hale getirmiştir. Ekonomideki kayıplarımız terör gibi can kaybı değil para kaybıdır. Atalarımız cana geleceğine mala gelsin derler. Biz de bunları ortadan kaldırmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz. Mesela elektrikte yüzde 10 indirime gittik. Akaryakıt fiyatlarını özel bir formülle belli bir düzeyde tuttuk. Asgari ücrette yüzde 26 düzeyinde çok önemli bir artış gerçekleştirdik.

Vergi indirimi ve gönüllü katılımla milletimizin alım gücünü yükseltmeye çalıştık. Kısa bir süre önce TOBB’da yaptığım koşma ile birlikte onlardan taahhütler aldık. 2.5 milyon işsize iş imkanı sözü aldık. İhracatta göreve geldiğimizde 36 milyar dolar şimdi nereye geldik 168 milyar dolara geldik. Bay Kemal sen bunları bilir misin?

Kandil’deki teröristlerle iş tutanlarla kim iş tutuyor, CHP iş tutuyor, İYİ Parti iş tutuyor, Saadet İş tutuyor.

CHP ve onun uyduları haline dönüşmüş kimi partiler bu duruşu sergileyemediler. CHP ülkemizin IMF’ye gideceğini söyleyerek alçak bir yalanın peşine düştüler, Türkiye 2013 Mayıs ayında IMF defterini kapatmıştır ve bir daha da açmayacaktır.

Bay Kemal SSK’yı nasıl batırdıysa, o hastanelerin hali neydi belli. Şimdi bunlar öyle yalanlar uyduruyorlar ki hastanelerde sabah kalkıp muayene yapılmıyormuş. Hayatı yalan, kendisi ödeyemiyomuş.

Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil Hazine’ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır Allah’ın izniyle. Bu parlamento bu tarihi kararı da Allah’ın izniyle alacaktır. Milletin hazinesine İş Bankası oradaki hissesi ile yüzde 28 yine devredilecektir. Milletin malı.

Venezüella’da ülkenin seçilmiş başkanına karşı yapılan girişime içten içe destek verirler. İstanbul’da da olmadı mı? 15 Temmuz’da tankların arasından geçip Bakırköy’de kahvesini yudumluyor. 7 Ağustos’taki o coşkuya tahammül edemedi ve aleyhine konuştu.

Cumhur ittifakı pazara kadar değil mezara kadar olsun, CHP’ye de çok ciddi ders verelim. İYİ Partililer 12 Eylül’ün zalim başsavcısına yapılan güzellemeleri mutlaka görüyorlardır. Karşımızdaki muhalefetin vizyonu patlıcan bibere umut bağlayacak kadar kısırdır. Durum bunların anlattığı gibi değil, İstanbul Çengelköy’de Çınaraltı’nda vatandaşlarımızla birlikte oldum. oturduk, yüzlerce kişi geldi. Baktım ki kimsenin çarşıdan pazardan bahsettiği yok. Herkes halinden memnun. Bana ne diyorlar biliyor musunuz. Bu marketlerin fiyatları tutmuyor. Buradan tekrar söylüyorum ülkemizin tökezlemesini bekleyenler bir kez daha hüsrana uğradılar. İstanbul’a belediye başkanı olduğumu zaman ekmek fiyatları hesapsız bir şekilde yükseliyor. Dedim hemen modern bir ekmek fabrikası kuralım.  Fiyatlar düşüktü biz piyasaya ayar vermeye başladık. Aynı şey her şeyde biz bu fiyatlara gerekirse ayar çekme kararı aldık. Belediyelerimiz vasıtasıyla biz bu adımları atabiliriz atacağız. Vatandaşlarımıza bu hizmeti veririz”

Şu anda Venezüella’da olanlar? Venezüella senin ilçen mi? Böyle bir anlayış olabilir mi? İşte Avrupa Birliği, nedir bu zillet? Cebren ve hileyle kalkıp hükümet devireceksiniz. Güçlünün haklı olduğu bir dünyayı biz kabullenmiyoruz. Haklının güçlü olduğu bir yapıyı destekliyoruz.

Türkiye Suriye’nin toprak bütünlüğüne halkın kendi geleceğine kendisinin belirleme hakkına saygılıdır.

Şimdilik ABD’nin bize verdiği sözlerin yerine getirilmesini bekleriz. Münbiç meselesi ortada bırakıldıkça rejimin istekleri kabarıyor. Bu bölgenin halkı kendi geleceklerine kendileri sahip çıkmak istiyor. Bize güveniyorlar bize.

Münbiç’teki teröristler birkaç ay içinde buradan çıkarılmazsa bizim bekleme süremez sona erer. Kendi planlarımızı hayata geçirme hakkımız doğacaktır. Kimseye hesap vermek zorunda değiliz.”

Öte yandan İYİ Parti’den istifa eden Manisa Milletvekili Tamer Akkal, AKP’ye geçti. Akkal’a rozetini AK Parti grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan taktı.

Son güncelleme: android-time 13:38 05.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more