Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ’yü kurumlarımızdan hâlâ tam olarak temizleyemediğimizi düşünüyorum

Ankara Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda Emniyet Teşkilatının 174. Kuruluş Yıldönümü ve Özel Harekat Daire Başkanlığı Yeni Binası Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'FETÖ'yü kurumlarımızdan hâlâ tam olarak temizleyemediğimizi düşünüyorum' dedi

15:18 -
Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ’yü kurumlarımızdan hâlâ tam olarak temizleyemediğimizi düşünüyorum

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Bugün burada bu gazi mekanda bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Memnunum, memnun olduğum kadar da mahzunum. Milletimizin huzurunun teminatı olan emniyet teşkilatımızın 174'üncü kuruluş yıldönümünü tebrik ediyorum. Bugüne kadar ülkesine ve milletine hizmet etmiş olan tüm emniyet mensuplarımızı saygıyla yad ediyorum. Hizmet binalarının özel harekatçılarımıza hayırlı olmasını Allah'tan niyaz ediyorum.

Bugüne kadar Emniyet’ten ihraç edilenlerin sayısı 31 bini aşmıştır, ordu içinde ihraç edilenlerin sayısı 15 bini, yargıdan ihraç edilenlerin sayısı ise 4 bini bulmuştur. Açık konuşmak gerekirse FETÖ ihanet çetesi mensuplarını kurumlarımızdan tam olarak temizleyemediğimizi görüyorum. Bu iş için hukuk içeresinde yargımızı gereğini yapıyor. Acırsak acınacak hale geliriz. Kendilerini gizleme becerileri ve hücre sistemi faaliyet yöntemleri sebebiyle bunları tespit etmek oldukça güçtür.

ANLAYACAKLARI DİLDEN MESAJ VERECEĞİZ

Milletimizi birbirine düşürmek isteyenler çevirmedik oyun bırakmadılar. İşi darbe girişimine kadar vardırmalarına rağmen sonuç alamadılar. Terör koridoru ile bizi dize getirmeye çalışanlara karşı attığımız adımlarla bunun mümkün olamayacağını gösterdik. Hâlâ aynı senaryoda ısrar edenlere çok yakında anlayacakları dilden yeni mesajlar vereceğiz.”

Son güncelleme: 16:05 10.04.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more