Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Camisi’nde cemaate seslendi

Cuma namazını İstanbul'daki Çamlıca Camii'nde kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, namazın ardından cami cemaatine sesledi. Fetih Suresi'ni okuyan Erdoğan "Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız." dedi.

14:22 -

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar Kısıklı’daki konutundan öğle saatlerinde Büyük Çamlıca Camii’ne geçti.

Cuma namazını burada kılan Erdoğan’a, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan ve AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak da eşlik etti. Cuma namazının ardından Hafız İshak Danış tarafından Fetih Suresi okundu.

Danış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşmelerinden ötürü cemaatle tek tek selamlaşamayacağını ifade ederek, mikrofonu Erdoğan’a uzattı. Erdoğan, Fetih Suresi’nden bir ayeti okuyarak başladığı konuşmasında, ayetin Türkçesini de aktardı.

FOTO:İHA – Erdoğan cuma namazını Çamlıca Camii’nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cemaate şöyle seslendi: “Sevgili kardeşlerim öncelikle cumanız mübarek olsun. İshak Hoca’nın az önce okumuş olduğu Hadis-i Şerif’te küffara karşı şiddetli olmamızı Rabb’im bizlere emrediyor. O bizler kim? Muhammed ümmeti. Dolayısıyla kendi aramızda da merhametli olmamızı bize emrediyor. Kendi aramızda merhametli olacağız. Küffara karşı da şiddetli olacağız. Suriye’de olduğu gibi. İnşallah Suriye’de Rabbim bizlere vadetti; ‘Nasrun minallahi ve fethun karib ve beşşiril mu’minin.’ Şu anda olduğunu gördük. Görüyoruz. Ve Allah’ın izniyle göreceğiz. Bugün yurt dışından bazı devlet başkanlarıyla Dolmabahçe’de görüşmem var. Ben müsaadelerinizi istirham ederek o görüşmeye yetişeceğim. Allah razı olsun. Sağ olun, var olun. Cuma bayramınız mübarek olsun.”

İLGİLİ HABERİmamoğlu Erdoğan'la saf tuttuİmamoğlu Erdoğan'la saf tuttu
Son güncelleme: 15:38 25.10.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more