Sözcü Plus Giriş

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bak kardeşim biz KİT’lere falan hepsine kadrolarını verdik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 31 Mart yerel seçimlerinin ilk mitingini Sivas'ta yaptı. Erdoğan burada kendisini dinleyip slogan bir gruba "Bak kardeşim biz KİT'lere falan hepsine kadrolarını verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Tamam? Hepsini verdik bizden bir şey beklemeyin. Ve şu toplantıyı da provoke etmeyin. Her şeyi verdik, her şeyi verdik. " diye çıkıştı.

15:09 -

Erdoğan konuşmasının başlangıç kısmında ‘KİT’lere kadro’ sloganları atılması üzerine, “Bak kardeşim biz KİT’lere falan hepsine kadrolarını verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Tamam? Hepsini verdik bizden bir şey beklemeyin. Ve şu toplantıyı da provoke etmeyin. Her şeyi verdik, her şeyi verdik. Alışılmış bir siyasetçi değilim. Alışılmış bir lider de değilim. Provoke etmek süretiyle, lütfen samimi olalım dürüst olalım” diye konuşmasına gündem dışı devam etmek zorunda kaldı.

İLGİLİ HABERErdoğan, 'biz kurduk' dedi ama...Erdoğan, 'biz kurduk' dedi ama...

Ardından Erdoğan konuşamısına şöyle devam etti:

“Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır, AK Parti ve MHP. Cumhur İttifakı’nın içinde başka parti yoktur. Bizimle rastgele bir resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın. Böyle bir şey yok.

Kampanyayı ‘ya Allah bismillah’ dedik, buradan başlattık. Bugün bir kez daha Sivas’tan yola çıkarak milletimizle kucaklaşıyoruz.

100 yıl önce Sivas’ta söylediğimizi bugün aynı yerde tekrar ediyorum. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız.

Türkiye’nin çıkarlarına, kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız.

Türkiye’nin beka meselesini kendi akıllarınca dalgaya alanlar inşallah 31 Mart’ta milletimizden yine bir tokat yiyeceklerdir.

Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz bizim namusumuzdur, şerefimizdir.”

Son güncelleme: 16:05 08.02.2019
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more