Cumhurbaşkanlığı’ndan Türk üssüne saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Irak'ın kuzeyinde Türk üssüne yapılan saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı. Altun, "Herhangi bir kaybımız yok. Birtakım ekipmanlar zarar gördü" dedi.

Cumhurbaşkanlığı’ndan Türk üssüne saldırı açıklaması

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Kuzey Irak´ta üs bölgesine yönelik saldırıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Altun, Kuzey Irak´ın Duhok şehri yakınlarında bulunan askeri üsse yönelik terör saldırısı yaşandığını hatırlatarak, saldırganların sivillerin arasına gizlenerek Türk askeriyle yerel halkın arasını bozmaya çalıştığını söyledi. Altun, “Bugün yaşanan provokasyon sebebiyle herhangi bir kaybımız olmamakla birlikte birtakım ekipmanlar zarar görmüştür” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri´nin üs çevresinde sivil kayıpları engellemek için gerekli önlemleri aldığını ifade eden Altun, şöyle konuştu:

“PKK´lı teröristlerin sosyal medya ve diğer mecralarda bugün yaşanan saldırı hakkında dezenformasyon faaliyeti yürüttüğünü tespit ettik. Tüm basın mensuplarını örgütün bu faaliyetleri hakkında dikkatli olmaya davet ediyor, PKK´lı teröristlerin geçmişte benzer taktiklere başvurduğunu hatırlatıyoruz.”

Altun, Türkiye’nin Duhok halkıyla yakın iş birliğini sürdürmeye kararlı olduğunu ve bölgede sivil kayıpların engellenmesi için elinden gelen tüm gayreti sarfettiğini kaydetti. DHA

Erdoğan'dan PKK provokasyonu açıklaması İlginizi Çekebilir Erdoğan'dan PKK provokasyonu açıklaması