Sözcü Plus Giriş

Dakikalarca kalp masajı ve suni teneffüs yaptı ama…

Adıyaman'da, evde çıkan yangında dumandan etkilenen 1 kişi hastaneye kaldırıldı. Kafeste unutularak dumandan etkilenen muhabbet kuşunu ise bir itfaiyeci kalp masajı ve suni teneffüs yaparak kurtarmaya çalıştı. Yapılan tüm müdahaleye rağmen kuş öldü.

23:19 -
Dakikalarca kalp masajı ve suni teneffüs yaptı ama…

Yangın, akşam saatlerinde Kayalık Mahallesi’nde Fetli Ataman’a ait tek katlı evde bilinmeyen nedenle çıktı. Evden yükselen dumanı görenler durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye ekipleri ise yangını kısa sürede kontrol altına alarak söndürdü. Yangında dumandan etkilenen 1 kişi sağlık görevlileri tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek tedaviye alındı.

MUHABBET KUŞUNA SUNİ TENEFFÜS VE KALP MASAJI

İtfaiye erleri evde yaptığı inceleme sırasında kafeste unutulan muhabbet kuşunun dumandan etkilendiğini fark etti. Bir itfaiyeci kuşa dakikalarca kalp masajı ve suni teneffüs yaptı.

İLGİLİ HABERKöpeği kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata döndürdüKöpeği kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata döndürdü

İtfaiyecinin tüm çabalarına karşın muhabbet kuşunun öldüğü belirlendi. Ekipler yangının çıkış nedenini araştırıyor. DHA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more