Davutoğlu yeni partiyi Diyarbakır’da ilan edecek iddiası yalanlandı!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı partiyi, önümüzdeki günlerde Diyarbakır'da katılacağı bir iftar programında ilan edeceği ileri sürülmüştü. Davutoğlu ile birlikte hareket eden isimler, o iddiayı doğrulamayarak iftar programının farklı yorumlanmaması gerektiğini belirttiler.

Davutoğlu yeni partiyi Diyarbakır’da ilan edecek iddiası yalanlandı!

Ahmet Davutoğlu'nun Ramazan ayı içerisinde Diyarbakır'da büyük bir iftar programına katılacağı ve kuracağı partinin ilk işaretini burada vereceği medyada yer almıştı. Gazete Duvar’dan Özlem Akarsu Çelik’in haberine göre, Davutoğlu ile birlikte hareket eden bazı siyasetçiler, bu iddiayla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Sayın Ahmet Davutoğlu her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayı münasebetiyle farklı programlara iştirak ediyor. Ramazan ayı içerisinde yapılan davetler sonucu farklı illerde gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan iftar programları, bağlamından koparılarak yorumlanmamalı” ifadelerine yer verildi.

DW Türkçe: Davutoğlu yeni kurulacak partiyi Diyarbakır'da tanıtacak | Son dakika İlginizi Çekebilir DW Türkçe: Davutoğlu yeni kurulacak partiyi Diyarbakır'da tanıtacak | Son dakika

YAYINLADIĞI BİLDİRİYLE YENİ SİSTEMİ ELEŞTİRMİŞTİ

Eski Başbakan ve AKP'nin eski Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu 22 Nisan tarihinde sosyal medya hesabından, 15 sayfalık bir bildiri yayınlayarak cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi başta olmak üzere siyasetin bugünkü işleyişine dair eleştirilerde bulunmuştu.

Son dakika: Ahmet Davutoğlu'ndan YSK'ya eleştiri İlginizi Çekebilir Son dakika: Ahmet Davutoğlu'ndan YSK'ya eleştiri

YSK’NIN KARARINI DA DEĞİNMİŞTİ

Öte yandan Davutoğlu, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimini iptal kararını da yine sosyal medya hesabı üzerinden eleştirmişti. Davutoğlu'nun bu çıkışları parti kurma çalışmalarının hızlandığı yorumuna neden olsa da Davutoğlu'na yakın isimler, şu an için bir takvimleri olmadığını söylüyorlar.

Davutoğlu sahaya indi: Allah yolumuzu açık etsin İlginizi Çekebilir Davutoğlu sahaya indi: Allah yolumuzu açık etsin

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...