Sözcü Plus Giriş

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bin 640 personel alacak! İşte başvuru şartları…

Deniz Kuvvetleri bin 640 personel alacağını duyurdu. sözleşmeli er alımı yapılacağının açıklanmasının ardından başvuru tarihleri ve koşulları adayların merak konusu oldu. Peki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 askeri personel alımı ne zaman yapılacak? Deniz Kuvvetleri personel alımı başvuru şartları neler?

00:19 -
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bin 640 personel alacak! İşte başvuru şartları…

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ) ihtiyaçları doğrultusunda sözleşmeli er alımı yapılacak. başvurulara, ilkokul mezunu gençler de katılım sağlayabilecek. Peki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 1640 personel alımı ne zaman? Deniz Kuvvetleri Komutanlığı askeri personel alımı başvuru şartları belli oldu mu?

DENİZ KUVVETLERİ ASKERİ PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU

DENİZ KUVVETLERİ PERSONEL ALIMI

Türk vatandaşı ve erkek olmak,

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Taksirli suçlar hariç olmak üzere bir suçtan bir ay veya daha fazla hapis cezası ile mahkûm olmamak,

Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak,

Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak,

Askerlik hizmetini yapmakta iken müracaat edenler için Birlik Komutanlıklarından Nitelik Belgesi almış olmak,

Öğrenimini kendi adına yapmış olmak veya herhangi bir kurum veya kuruluşa karşı hizmet veya tazminat yükümlülüğü bulunmamaktır.

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Adaylar başvurularını https://personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden e-devlet ile giriş yaparak Başvuru Programı Kullanma Talimatında (Ek-1) belirtilen esaslar dahilinde çevrimiçi (online) gerçekleştireceklerdir.

Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra Ek-4'te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more